ako stráviť daždivé popoludnie s deťmi

3 nápady, ako stráviť daždivé popoludnie s deťmi

Je pre vás daždivý deň synonymom hororovej scény, v ktorej vidíte váš byt rozbombardovaný po útoku malých divochov? Máme pre vás tipy, ako zabaviť deti počas daždivých dní. Takto sa nudiť určite nebudete ani vy! Hoci, aj nuda je pre deti dôležitá, na to nezabúdajte. Tak poďme na to!

1. Gumáky, pršiplášť a von!

Prvá rada bude asi trochu nečakaná a prinúti vás vykročiť z komfortnej zóny. Vraví sa, že neexistuje zlé počasie, existuje len nevhodné oblečenie. Preto sa teplo oblečte (ak je vonku sychravo), nahoďte pršiplášte a gumáky a choďte skákať po kalužiach. Skákanie a točenie sa dokola je pre malé deti mimoriadne dôležité – práve vďaka týmto detským radostiam sa podľa odborných štúdií správne vyvíja ich mozog. Tak im to doprajte. A sebe tiež trošku detskej bezstarostnosti.

Gumáky, pršiplášť a von

2. Umenie z bieleho jogurtu

Postačí vám iba biely jogurt, igelit na zakrytie stola a prírodné potravinárske farbivá a môžete sa pustiť do tvorenia. Jogurt zafarbite aspoň tromi rozličnými farbami a pomocou prstov maľujte na igelit rôzne tvary, písmenká či zvieratká. Je to skvelý tréning motoriky a tiež podporuje grafomotoriku. Igelit môžete navyše jednoducho umyť či zotrieť a pokračovať v tvorení. A nič sa nestane, ak si dieťa prst oblíže – prírodné farbivá sa vyrábajú z mrkvy či cvikle, takže mu neublížia.

Umenie z bieleho jogurtu

3. Napíšte knihu

Postačia vám približne 3 – 4 výkresy vo formáte A4, ktoré prehnete na polovicu a pomocou spiniek (alebo ihlou a niťou pre menšie deti) spojíte dohromady. Takúto prázdnu, bielu knižku môžete s deťmi postupne vypísať a pokresliť. Popustite uzdu fantázii a napíšte príbeh podľa vlastných pravidiel. Napríklad o húseničke, ktorá nechcela poobede spať a nemohla sa tak premeniť na krásneho motýľa. Edukácia zábavou je tá správna cesta!

Napíšte knihu

TEMPOtip: Maľovanie jogurtom či písanie knihy je skvelou zábavou aj počas choroby. Ak vášho potomka skolia napríklad ovčie kiahne, nedobrovoľnú izolačku si môžete vyplniť podobnými aktivitami, aj keď bude vonku krásne počasie.

Máte svoje tipy, ako s deťmi stráviť deň v nepriaznivom počasí? Napíšte nám do komentára.

0 0 vote
Article Rating
Viac článkov
4 slovenské mestá ktoré vám učarujú
4 slovenské mestá ktoré vám učarujú svojou krásou