4 tipy na last minute valentínske darčeky

4 tipy na last minute valentínske darčeky

Hoci viacerí z nás budú mať tento Valentín viac času, kvôli obmedzeniam, ktoré sa týkajú aj predajcov, sa môže úloha obstarať valentínsky darček zmeniť na vojenskú misiu. Čo robiť v prípade, že ste na svoju polovičku zabudli, na poslednú chvíľu ste si rozmysleli, že predsa len darček je dobrý nápad, alebo vaše prekvapenie nestihol doručiť preťažený kuriér? Pripravili sme pre vás 4 tipy na last minute valentínske darčeky, ktoré potešia aj náročných.

Vyrobte jednoduchú hru a prineste fľašu vína

Niekedy sa stáva, že tie najjednoduchšie hry dokážu byť aj tie najzábavnejšie. Čo keby ste si však vytvorili svoju vlastnú, personalizovanú hru? Stačí vám na to tvrdý papier, fixka, nožnice a trošku predstavivosti. Máte hneď niekoľko možností, ako hru poňať: viac všeobecne, alebo striktne osobne. Pokojne si však môžete vyrobiť i mix z týchto dvoch spôsobov. Ako na to? Pripravte si otázky, ktoré zapíšete na kartičky.

Napríklad: Pamätáš si, čo som mal/a oblečené na našom prvom stretnutí? Keby si sa zajtra zobudil v mojom tele, ako by si strávil deň? Akú vlastnosť si na mne najviac ceníš? Aké meno by sme dali nášmu ďalšiemu dieťaťu? Jednoducho, môžu to byť otázky vážne, vtipné, osobné, všeobecné, je to na vás. Vystrihnuté kartičky dajte na jednu kopu, otázkami smerom dole a potom si obaja ťahajte na striedačku kartu po karte. A samozrejme, aj odpovedajte. Drobný tip, táto hra bude ešte zábavnejšia s dobrou fľašou vína. A prie niektorých otázkach možno radšej s dvomi.

Pripravte lahodný dezert aj s večerou

Hoci nemáte radi klišé, musíte uznať, že na vete „láska ide cez žalúdok“ je kus pravdy. Príjemná večera, v príjemnom prostredí, v príjemnej atmosfére a ešte v príjemnejšej spoločnosti je tá najlepšia predohra, akú môžete zažiť. Alebo pokojne tiež čerešnička na záver. Samozrejmosťou je fľaška obľúbeného sektu alebo vína. Vôbec to však nemusí byť tak, že celú večeru pripravíte vy. Vlastne, ani by nemalo byť – zbytočne sa vystavíte tlaku. A čas, ktorý by ste strávili pri šporáku môžete venovať príprave seba: pekné oblečenie, pekný účes, dobrá nálada.

Je tu však jedno ale: ale aspoň dezert by ste mali pripraviť vy. V dnešnej situácii sa do reštaurácie dostanete len sotva. Neváhajte preto objednať – už vopred – jedlo z vašej obľúbenej reštaurácie na určitý čas (dajte si istú rezervu) a pustite sa do prípravy dezertu. Ale čo by to malo byť? Niečo rýchle, jednoduché, no dokonalé: panna cotta. Pripravili sme si pre vás recept na valentínsku panna cottu v ružovej farbe, nájdete ho na tejto adrese.

Pripravte lahodný dezert aj s večerou

Vytlačte svoju spoločnú fotku a na zadnú stranu napíšte príbeh

Spomienky – to je niečo, čo nám nikto nezoberie, niečo, čo je večné. A v partnerskom živote často i niečo spoločné. Možno však máte takú spomienku, ktorá sa vo vás hlboko zakorenila, no partner jej nevenoval až takú pozornosť. Je to úplne prirodzené, pre každého z nás je dôležité niečo iné a daný moment tiež prežívame inak. Skúste zaloviť vo svojich archívoch, ideálne, aby ste aspoň časť tejto spomienky mali zachytenú na fotografii.

Fotka nemusí byť ani vydarená, pokojne, nech je aj rozmazaná, ale je tam zachytený TEN moment. Vytlačte ju a na druhú stranu napíšte príbeh k nej. Tak, ako ste to vnímali a cítili v daný moment vy. Prečo je to pre vás dôležité, čo to s vami urobilo. Partnerovi tak nedáte iba „obyčajnú“ fotografiu, ale vyznanie a najmä kúsok seba. Možno bude prekvapený, ako ste tú pre neho obyčajnú milú pozornosť vnímali nesmierne emotívne.

Začnite si písať spoločný/rodinný denník mesačník

Čas strávený spoločne, ak majú z neho potešenie obe strany, je na nezaplatenie. Často však pár vo voľnom čase rozdeľujú odlišné aktivity: on chodí rád na futbal, ona sa radšej prejde po parku, on chodí bicyklovať, ona si radšej zacvičí jogu v záhrade. Ak si aj napriek tomu jeden na druhého dokážete nájsť dostatok kvalitného času, je to úplne v poriadku. Čo však, keby ste si vytvorili spoločnú aktivitu? Stačí vám prázdny blok, do ktorého si začnete písať spoločný možno denník, možno mesačník, istotne však občasník.

Pokojne si pripravte dopredu isté šablóny: napíšte si na jednotlivé stránky ľubovoľný dátum, pridajte zopár odrážok v štýle: čo nám urobilo za ostatný týždeň najväčšiu radosť, kde sme boli na výlete, čo nové sme sa o sebe naučili. A nezabudnite si vyhradiť aj miesto na fotky, ktoré tam občas nalepíte. Takto získate skvelý stroj času do vášho partnerského/rodinného života. Ak do tejto aktivity zapojíte celú rodinu, istotne sa nájde nadšenec, ktorý tento projekt dotiahne do úspešného konca.

Ktorý z týchto last minute valentínskych darčekov vám príde ako najlepší nápad?

Začnite si písať spoločný denník mesačník
0 0 vote
Article Rating
Viac článkov
recept na horúcu čokoládu
RECEPT: Horúca čokoláda na 5 spôsobov