5 drobností, ktoré vám bleskovo zlepšia náladu

5 drobností, ktoré vám bleskovo zlepšia náladu

Máte bez príčiny zlú náladu? Aj také dni sú. Vyskúšajte pár trikov, ktoré vám pomôžu zlepšiť nazeranie na svet a naozaj veľa nestoja.

Dajte si studenú sprchu

Otužovanie je zázrak – podporuje imunitu aj psychickú odolnosť. Studená sprcha prinesie aj príval endorfínov. Netreba však začať hŕŕŕŕ prirýchlo – a ak trpíte ochorením srdca alebo ciev, poraďte sa o vhodnosti s lekárom. Ak ste zdraví, začnite s krátkymi intenzívnymi sprchami nôh a rúk, následne po pár dňoch postupujte stále bližšie k srdcu. Krk a hlavu vynechajte. Sprcha by nemala trvať dlhšie ako 30 sekúnd a ak ňou začínate deň, najskôr telo zohrejte príjemne vlažnou/teplou vodou a až následne zakončite hygienu studenou.

Umyte si vlasy

Umyté a voňavé vlasy dokážu pozitívne ovplyvniť náladu. Ak máte „bad hair day“, prípadne ste v časovej tiesni, strese, necítite sa dobre a vlasy ste si už dobrých pár dní neumyli, tiež sa to odrazí na vašej nálade – negatívne. Najmä novopečené mamy majú často problém nájsť si chvíľu pre seba a starostlivosť o svoje telo zosekajú len na nutné minimum. A to je na škodu. Streknite si do čerstvo umytých vlasov trochu parfému a rozdiel ešte znásobíte.

Nalakujte si nechty/urobte si pedikúru

Upravené nechty na nohách by nemali byť len výsadou letných mesiacov, kedy nosíme šľapky. Pocit, aký máme zo svojho tela, je dôležitým aspektom vnímania svojej hodnoty 365 dní v roku. Nalakujte si nechty obľúbenou farbou, alebo, ak ste muž, povenujte sa svojim chodidlám základnou pedikúrou –ostrihajte si nechty, obrúste si päty pemzou a doprajte si aj masáž chladivým krémom.

Nalakujte si nechty

Pripravte si kakao

Kakao zlepšuje náladu. Nemáme však na mysli sladené kakaové prášky na prípravu nápoja pre deti, ale skutočné, pravé kakao. Stačí ho rozmiešať v horúcom mlieku, prípadne krátko prešľahať napeňovačom mlieka a lahodný nápoj je na svete. Kakao je navyše zdrojom antioxidantov, obsahuje horčík a železo, ktoré pomáhajú bojovať s únavou a stresom a pôsobí preventívne proti srdcovo-cievnym ochoreniam.

Pripravte si kakao

Podľahnite arómoterapii

Nemusíte hneď investovať do difuzéra alebo si kupovať vonnú lampu. Arómoterapiu môžete využívať aj pri kúpeli alebo v sprche. Stačí pár kvapiek nakvapkať do sprcháča v blízkosti odtoku tak, aby ste sa na olejčeku nemohli šmyknúť, prípadne pridať pár kvapiek do kúpeľa (iba v prípade olejov vo farmaceutickej kvalite určených na aplikáciu na telo) a užívať si pokoj – náladu zlepšujú napríklad citronela, citrón, grep či mandarínka.

0 0 vote
Article Rating
Viac článkov
4 recepty na zdravé šalátové dresingy
4 recepty na zdravé šalátové dresingy