5 tipov, ktoré vám uľahčia upratovanie kúpeľne

5 tipov, ktoré vám uľahčia upratovanie kúpeľne

Naskáču vám zimomriavky, keď si spomeniete, že zase musíte upratať kúpeľňu? Je vám nevoľno pri pohľade na zanesený odtok a chce sa vám plakať, keď vidíte, aké znečistené sú zase dvierka na sprchovom kúte a zafŕkané zrkadlo? Urobte týchto 5 zmien a uvidíte, že vaša nočná mora sa razom rozplynie!

1. Všetko zbytočné preč!

Kúpeľňa nie je skladisko, malo by byť preto v nej iba to, čo sa denne používa. Žiadne sošky, ozdôbky, vázičky so sušenými kvetmi na zútulnenie a podobne. Čím menej toho máte, tým menej musíte vždy pred každým upratovaním odkladať. Všetko potrebné skladujte v košíkoch, ktoré dokážete premiestniť za pár sekúnd.

2. Živé namiesto umelého

Namiesto umelých kvetov siahnite po živých. Ak v kúpeľni nemáte prístup k dennému svetlu, postavte do vázy napríklad odrezok z monstery, ktorý vám aj v takýto podmienkach po správnom reze zakorení. Umelé kvety sú len lapačmi prachu. Rastlinu v črepníku môžete pravidelne sprchovať namiesto zalievania a pri sprchovaní ju aj zbaviť prachu.

3. Dávkovače

Namiesto XY fľaštičiek siahnite po dávkovačoch, ktoré sa dajú pripevniť na stenu. Čapovať do nich môžete drogériu aj z bezobalových obchodov a budete ekologickí. Navyše sme opäť pri prvom bode – nebudete mať čo odkladať. Na vani jednoducho nemajú čo robiť fľaštičky či dózičky, okolo ktorých sa len hromadí nečistota.

Na vani nemajú čo robiť fľaštičky či dózičky

4. Hubky po ruke

To, čo potrebujete na upratovanie, majte vždy po ruke. Hubku na sprchový kút môžete mať pokojne zavesenú priamo v sprcháči. Pri sprchovaní ho tak môžete rovno upratať. Používajte prírodné čistiace prostriedky, ktorých sa nebojíte dotknúť, aby to bolo pre vás príjemné a hlavne bezpečné. Na čistenie pokojne použite aj sprchovací gél! Samozrejme, ak nemá olejový základ.

5. Základom je pravidelnosť

A to najdôležitejšie. Pokojne sa do čistenia kúpeľne pustite po každom sprchovaní či použití umývadla. Alebo po každom druhom. Čím menej nečistôt budete mať vyčistiť, tým menej času vám to zaberie. A vo finále si budete užívať čistučkú kúpeľňu každý jeden deň! A ten pocit je na nezaplatenie.

Pokojne sa do čistenia kúpeľne pustite po každom sprchovaní
Nová kúpelňa na temponabytok.sk
0 0 vote
Article Rating
Viac článkov
Marhuľové gule
Recept: Marhuľové gule