5 vecí, vďaka ktorým rozoznáte pravú dámu

5 vecí, vďaka ktorým rozoznáte pravú dámu

Ženy, inšpirujte sa

Dáma, v buržoáznej spoločnosti žena z vyšších spoločenských vrstiev. Tak charakterizuje toto slovo výkladový slovník. Žena s vyberaným vystupovaním, vždy pekne upravená reprezentatívna. Hoci na prvý pohľad môže znieť označenie dáma ako prežitok, nezabúdajme že aj maličkosti dokážu ovplyvniť to, ako sa vnímame my samy a ako nás vníma okolie. Ak cítite, že potrebujete povzbudiť, cítiť sa viac žensky, sebavedomo, skúste popracovať na povrchnom zovňajšku – ono sa to zvyčajne pretaví aj dovnútra. A naopak.

1. Vždy umyté vlasy

Ak ste doma s deťmi alebo pracujete v tomto období na homeoffice, je možné, že sa vám do umývania vlasov až tak nechce, prípadne je ťažké nájsť si naň čas. Nie je to však nemožné – občas je to len o dobrom plánovaní alebo premáhaní sa. Čerstvo umyté vlasy dokážu zlepšiť náladu, naopak, mastné vlasy znižujú sebavedomie – a úplne zbytočne. Myslite na to, že pravá dáma má vždy umyté a upravené vlasy. Aj keď si ich dáte rovno do gumičky kvôli praktickosti, ten pocit dokonalej ľahkosti s vami zostane.

2. Vždy upravené obočie

Všimli ste si, aký obrovský rozdiel je, keď sa namaľujete samy a keď vás vezme do parády vizážistka či kozmetička? Nie je to len o dokonalom mejkape a očných tieňoch. Základ totiž tvorí upravené obočie. Aj keď sa denne nemaľujete, obočie si ráno upravte napríklad pri umývaní zubov. Ak to budete robiť každý deň, vytvoríte si dokonale jednoduchú rutinu a navyše vám to pôjde ako po masle – vypilujete si zručnosť. Použiť môžete ceruzku, ktorá je najjenoduchšia na používanie, gélovú farbu, ktorá sa nanáša štetcom alebo špeciálne tiene na obočie.

3. Nikdy s neupravenými nechtami

Ak si nestíhate odlakovať olúpaný lak na nechtoch, radšej si ich nelakujte. Zvoľte prirodzenú manikúru s priesvitným nenápadným lakom, nechty si skráťte – čo je hygienické aj praktické a ruky si pravidelne krémujte, aby boli jemné, zdravé a voňavé.

Nikdy s neupravenými nechtami

4. Bez parfému ani na krok

Streknite si ráno parfém na krk pod vlasy aj keď sa nikam nechystáte. Toto miesto je nenápadné, vy ho zbytočne cítiť nebudete, no stačí, keď okolo niekoho prejdete, a on ucíti jemný závan vône a zanecháte nezabudnuteľný dojem. Parfém môže byť váš signature statement – niečo, čo je pre vás dokonale príznačné. Treba si však vybrať taký, ktorý vám dokonale sadne a zostať mu vernou po celé roky.

5. Domáce oblečenie je tiež oblečenie

Zabudnite na roztrhané a vyťahané tepláky. Zabudnite na zničenú a spratú spodnú bielizeň. Investujte do pohodlného a kvalitného oblečenia z prvotriedneho materiálu (napríklad mušelín, ľan) a noste ho každý deň s výnimkou prania. Uvidíte, ako sa zmení celý váš postoj k tráveniu času doma. A ako krásne sa to pohrá s vašim sebavedomím.

TEMPOtip: Nezabúdajte ani na to, čo nie je bežne viditeľné – suché päty by mali byť tabu pre každú ženu. Dajte si preto záležať na pedikúre (aj svojpomocne) aj v čase, keď o sandálikoch eštelen snívame.

Domáce oblečenie je tiež oblečenie
Viac článkov
Ako sa vyhnúť ochoreniu počas chrípkovej epidémie