5 záľub, ktoré z vás urobia lepšieho človeka

5 záľub, ktoré z vás urobia lepšieho človeka

Neviete, čo so životom? Premýšľate, že potrebujete zmenu, inšpiráciu…? Skúste rozšíriť portfólio svojich záľub a staňte sa lepším človekom, než ste boli včera. Máme pre vás zopár tipov, ktoré pomôžu vám aj vášmu okoliu.

1. Štrikovanie

Štrikovanie upokojuje myseľ aj telo. Uvarte si horúce kakao alebo hrnček čaju a štrikujte – napríklad čiapočky pre novorodencov alebo ponožky pre seniorov. Spýtajte sa v nemocnici alebo v miestnom hospici, či neprijímajú takéto drobnosti a spojte záľubu s takouto dobročinnosťou. Niektoré novorodenecké oddelenia prijímajú napríklad čiapočky pre nedonosené detičky alebo rôzne uštrikované chobotničky a drobnosti, ktoré deťom pomáhajú zvládať náročné prvé dni na svete.

2. Plogging

Pred pár rokmi sa po svete rozmohol plogging – ide o pôvodne komunitnú zábavu Švédov, ktorá v sebe spája beh (jogging) a zbieranie odpadkov. Vyberte sa behať, vezmite so sebou vrecko na odpadky a každý jeden, ktorý nájdete na zemi, zodvihnite. S poriadnym behom to nebude mať nič spoločné, ale pomôžete našej planéte.

pred pár rokmi sa po svete rozmohol plogging

3. Meditácie

Nemusí ísť o profesionálne meditovanie, už len pár minút v tichu po prebudení alebo pred spaním, počas ktorých sa budete snažiť nemyslieť na NIČ, urobí s hlavou aj telom zázraky. Pravidelná meditácia vás tiež môže pomôcť zbaviť zlozvykov či pripraviť lepšie na pôrod.

4. Prechádzky so psom

Nemyslíme toho vášho štvornohého miláčika, ale takého, ktorému sa na prechádzky veľa príležitostí nedostáva. Máte vo svojom okolí starších ľudí, ktorí nevládzu ísť so svojím psíkom von na dlhšie prechádzky? Prípadne poznáte útulok, ktorý umožňuje verejné venčenie? Pri venčení navyše prídete na iné myšlienky, budete mať čas analyzovať, premýšľať a upokojiť si hlavu. Na Vianoce môžete napríklad navariť kapustnicu pre miestnych ľudí bez domova alebo zorganizovať zbierku šatstva pre slobodné mamičky a oteckov.

5. Pomáhanie v komunite

Ak žijete v meste, s najväčšou pravdepodobnosťou v ňom sídli charita – či už s cirkevným pozadím alebo bez. Spýtajte sa, či nepotrebujú pomoc dobrovoľníka – navrhnite starostlivosť o záhradu, drobné opravy či len „obyčajné“ trávenie času so staršími alebo nevládnymi. Pomoc iným vás naplní pokojom, pokorou a vdýchne vám do života porozumenie.

0 0 vote
Article Rating
Viac článkov
kožený nábytok
Vybrali ste si kožený nábytok?