Poznáme vianočné trendy 2019

Aké budú tohtoročné Vianoce?

Poznáme vianočné trendy 2019

Hoci si môžete myslieť, že každý rok je to o tom istom, budete prekvapení – aj Vianoce podliehajú trendom. Kým kedysi sa líšili maximálne v tom, či budeme mať na stromčeku modré či červené gule, postupne sa doslova otriasajú v módnych vlnách. Chcete vedieť, aké štýly, farby a dekorácie sú trendy pre Vianoce 2019? Čítajte

Rozprávkové Vianoce

Už minulý rok ste si mohli všimnúť návrat rozprávkovej klasiky – mnohé prestížne značky kuchynských doplnkov či bytových dekorácií predstavili kolekcie ako z rozprávky – s postavičkami, medovníčkami, koníkmi či červenobielymi lízatkami a sobmi boli ozdoby úplným rajom pre deti a zasnené romantické duše. Rozprávkové Vianoce zostávajú IN aj tento rok. Ak teda túžite po porceláne ako vystrihnutom z vianočných filmov, hor sa do obchodov, presne o také v nich teraz nebude núdza.

Prírodné Vianoce

Sušené nakrájané pomaranče či mandarínky, tyčinky škorice omotané prírodným špagátom, sušené citróny napichané klinčekmi, oriešky s farebnými stužkami… Prírodným štýlom nič nepokazíte ani vo vianočnej výzdobe. Vyberte sa do lesa či do parku a prineste si šišky, nakrájajte citrusy, vyrobte s deťmi jednoduché ozdôbky zo škorice, badiánu či klinečkov – fantázii sa medze nekladú. Takéto vianočné dekorácie sú navyše ekonomické a ekologické. Potešia aj zástancov zero-waste životného štýlu. Ozdôbky totiž môžu vo väčšine prípadov skončiť v komposte alebo mať iné využitie.

Krištáľ a sklo

Nežné krištáľové ozdoby, svietniky, krehké gule a jemné špice na stromček, ktorých sa aj bojíte dotknúť… Aj to jeden z vianočných trendov tohto roka. Krištáľové ozdôbky sú síce drahšie, no môžu byť dedičstvom, ktoré prenecháte svojim potomkom – čím sú staršie, tým majú väčšiu hodnotu. Ak máte radi zberateľstvo, určite veľmi ľahko podľahnete. Prípadne skúste navštíviť burzy či pohľadať na facebooku skupiny, ktoré sa venujú zberateľstvu starožitných kúskov a nájsť si vysnívanú kolekciu z druhej ruky, ktorá bude mať za sebou navyše už aj príbehy mnohých Vianoc generácií pred nami.

Či už trendy uznávate, alebo nie, nezabudnite na to najdôležitejšie. Nech už budú vaše Vianoce modré, červené, svietiace či úplne bez stromčeka, najzásadnejšie je, aby ste ich strávili s pokojom v srdci. Odpustite, ponorte sa do seba, obklopte sa tými, ktorých máte radi, ak to je možné a pripravte sa na najkrajšie sviatky v roku s pokojom a pohodou. Ešte máte dosť času na tom popracovať.

Nežné krištáľové ozdoby
0 0 vote
Article Rating
Viac článkov
Ako zatieniť okná
Doprajte si súkromie