ako sa starať v zime o pokožku bábätka

Ako sa starať v zime o pokožku bábätka?

Šál, čiapka, rukavice…Akonáhle sa teplota priblíži k nule, vyťahujeme zimné doplnky, aby sme ochránili bábätko pred zimou. Ale aj napriek tomu, že pomôžu drobca udržať v teple, neochránia jeho pokožku pred vonkajšími vplyvmi studeného počasia. Našťastie nám tento problém pomáhajú riešiť prípravky starostlivosti proti chladu určené pre bábätka. Viete, podľa čoho vyberať?

Pokožka obsahuje veľké množstvo vody. U bábätiek nie sú kožné bunky ešte dostatočne odolné a môže sa tak rýchlo dehydrovať. Aby sa zabránilo poškodeniu pokožky, starostlivosť proti chladu sa stáva nevyhnutnou, pretože poskytuje pokožke ochranný film pred chladným vzduchom, vetrom a znečistením (3 hlavné faktory, ktoré nadmieru vysušujú detskú pokožku). Tieto faktory spolu v kombinácii so striedaním teplôt v interiéri a exteriéri vedia značne zaťažiť štruktúru epidermy.

pokožka bábätka


Aké môžu byť dôsledky v prípade, že zanedbáme starostlivosť proti chladu?

Dieťa, ktoré nie je chránené pred chladom vhodnými produktami, môže trpieť poškodením či popraskaním pier alebo tzv. lišajom. V tých najhorších prípadoch sa môžu objaviť aj omrzliny na rukách a nohách. Jeho koža sa tak stane na dotyk hrubšou a môže sa objaviť nepríjemné svrbenie.

Akú starostlivosť proti chladu vybrať?

Starostlivosť proti chladu existuje v rôznych formách. Môže to byť krém, balzam, mlieko alebo olej. Všetky sú vyrobené na báze tuku, ideálne je ak sú označené ako „cold cream“. Takýto krém môže obsahovať včelí vosk, minerálne oleje, rastlinné oleje (olej zo sladkých mandlí, kukurice a podobne), Môže obsahovať tiež termálnu vodu a bambucké maslo. Krémy na zimu majú hutnejšiu textúru a vyznačujú sa ultra výživnými, zmäkčujúcimi, ochrannými a regeneračnými vlastnosťami.

Ako aplikovať starostlivosť proti chladu?

Tvár, pery a ruky sú hlavnými oblasťami, ktoré sú vystavené zlému počasiu, a ktoré treba chrániť. Celá starostlivosť začína už pri kúpaní: voda by nemala byť príliš horúca (spôsobuje vysušenie kože). Pokiaľ používate sprchový gél, rozhodnite sa pre zvláčňujúci bez mydla, ktorý aplikujete na ruku – nie na rukavicu či špongiu.

Po kúpeli osušte dieťa jemným prikladaním uteráku alebo mušelínovej plienky. Vyhnite sa treniu pokožky, ktoré narúša štruktúru jemnej kože. Následne aplikujte na telíčko krém pre bábätká. Na tvár, pery a ruky použite ochranný krém proti chladu, ktorý hydratuje tieto časti tela vystavené nepriaznivému počasiu. Neváhajte hydratovať pokožku aj počas dňa. Všetky produkty musia byť hypoalergénne a testované v laboratóriách.

TEMPOtip: Vyberajte kozmetiku so skutočne prírodnými zložkami a uprednostnite kvalitné výrobky, ktoré neobsahujú chemické zložky.

starostlivosť proti chladu


Ktorým chemickým zložkám sa treba primárne vyhnúť?

  • Parabény : syntetické konzervačné látky, endokrinné disruptory (môžu mať vplyv na vývoj, rast a reprodukciu)
  • EDTA: môže byť toxický pre obličky a reprodukciu (prítomný najmä v šampónoch a výrobkoch, ktoré penia)
  • BHA/BHT: toxický pre imunitný systém, karcinogén

Rada na záver: Nezabúdajte na dotyky. Vedeli ste, že hladkanie je pre bábätko prospešné? Stimuluje cirkuláciu krvi a robí pokožku odolnejšou.

ktorým chemickým zložkám sa vyhnúť
0 0 hlasov
Hodnotenie článku