Bleskový recept na dezert s prezretých banánov

Bleskový recept na dezert s prezretých banánov

Upečte si banánový chlebík

Banánový chlebíček, banana bread, prípadne jeho obmeny, je skvelým a rýchlym dezertom, vďaka ktorému spotrebujete banány, ktoré by inak skončili v koši alebo v lepšom prípade v komposte. Máme pre vás recept, ktorého príprava vám nezaberie viac ako 10 minút. A výsledok je naozaj delikátny.

Potrebujete:

3 prezreté banány

1 vajce

3 lyžice kokosového oleja

polovica sáčku kypriaceho prášku

3/4 hrnčeka hladkej múky

50 gramov kvalitnej horkej čokolády

oriešky alebo sušené brusnice podľa chuti

Postup:

1. Banány pretlačte vidličkou a pridajte k nim vajce. Ideálne domáce vo veľkosti L, prípadne pridajte ešte jedno menšie.

2. Prešľahajte, pridajte kokosový olej, ktorý ste rozpustili nad vodným kúpeľom, prípadne v mikrovlnke.

3. V hrnčeku rozmiešajte múku s kypriacim práškom, ideálne bezfosfátovým.

4. Nalámte na kúsky horkú čokoládu, zmiešajte ju s orieškami či sušenými brusnicami.

5. Rúru predhrejte na 200 stupňov a do vajíčkovo-banánovej zmesi pridajte čokoládu, následne ako posledný krok pridajte múku s kypriacim práškom a prelejte do formy na chlebík vystlanej papierom na pečenie. Ak chcete, aby si zachoval pekný tvar, formu vytrite maslom a vysypte múkou.

Ak vám zostal ešte jeden banán, rozkrojte ho pozdĺžne a vložte ho do formy. Až potom vylejte cesto. Vytvorí vám na vrchu koláča po vyklopení krásnu štruktúru.

Pečte dozlatista, podľa typu rúry to trvá približne 30 – 40 minút.

TEMPOtip: Chlebíček sa dá konzumovať ešte teplý, kým je čokoláda rozpustená. Ak ho chcete jesť na ďalší deň, prípadne aj na tretí, skladujte ho v chladničke. Pred servírovaním ho pár sekúnd zohrejte v mikrovlnnej rúre alebo pár minút v bežnej rúre (s ohňovzdornou miskou alebo s plechom s vodou, aby nevyschol). V lete výborne chutí s kopčekom vanilkovej zmrzliny, v zime ho môžete nakrájať do horúcej čokolády – zahreje aj zlepší náladu z pochmúrneho dňa.

0 0 vote
Article Rating
Viac článkov
ako využiť tieto dni a urobiť zo seba lepšieho človeka
10 tipov, ako využiť tieto dni a urobiť zo seba lepšieho človeka