6 tipov, ako dostať jeseň ku vám domov

Bývanie

6 tipov, ako dostať jeseň ku vám domov

Farby, vôňa, nezameniteľné rána. Dôvodov, prečo milovať jeseň, sa nájde neúrekom. Ako si však kúsok z nej uchmatnúť domov? Pripravili sme pre vás 6 tipov, s ktorými budete prežívať príjemnú jesennú atmosféru aj v interiéri. Dosiahnuť vám to pomôžu jednoduché triky, ako kytica zo sušených kvetov, ale aj odvážnejšie riešenia, ako vytvorenie drevenej steny.

Doplnky z prírodných materiálov

Prírodné materiály sú teplé nielen na dotyk, ale aj vizuálne – vďaka svojej farebnosti. Skvelým doplnkom, ktorý pomôže navodiť jesennú atmosféru, je napríklad prútený košík. Ako ho využiť? Fantázii sa medze nekladú, môžete mať v ňom napríklad uložené uteráky v kúpeľni, knihy a časopisy v obývačke, hračky v detskej izbe. Ďalším skvelým prírodným materiálom je drevo. Ako výborný doplnok poslúži drevená misa na ovocie so zdravou a jedlou dekoráciou: jablkami, hruškami a mandarínkami. Alebo si zviažte kyticu z opadaných vetvičiek s farebnými listmi a vysušenými ozdobnými trávami.

Drevo zohreje interiér

Drevo má medzi prírodnými materiálmi nezastupiteľnú funkciu. Ako ho však využiť pri interiérovej dekorácii? Tu je rovnako obrovské množstvo možností, jednou z nich je použitie drevených polienok na dekoráciu. Ak máte doma krb, nanoste si k nemu väčšie množstvo dreva, ktoré uložíte pekne na seba a vytvoríte akúsi stenu. Tento tip môžete využiť tiež vtedy, keď krb doma nemáte. Do steny z polienok dokážete umiestniť napríklad drevené debničky a používať ich ako skrinky. Ak máte chuť na väčšie zmeny, drevom si môžete obložiť celú stenu. Asi na 2 cm hrubé kusy si napíľte suchú guľatinu aj s kôrou (jej vlhkosť by nemala presiahnuť 15 %) a špeciálnym lepidlom pripevnite na vybranú stenu.

Pripravte si kyticu zo sušených kvetov

Finančné nenáročný, príjemný, jednoduchý a neuveriteľne efektný spôsob, ako dostať kúsok jesene domov. Zbehnite si k neďalekému rybníku alebo na lúku, pozbierajte divo rastúce ozdobné trávy, kvety, listy, šípky čokoľvek, čo sa vám bude páčiť, zviažte šnúrkou a nechajte dole hlavou vysušiť. Ak máte oranžovú keramickú vázu, máte vyhraté. Pokojne si však môžete upliesť i veniec z vŕbového prútia, do ktorého napicháte sušiny. Ďalšou možnosťou je na plát dreva umiestniť okrasné tekvičky, listy, šišky, gaštany, sviečku. Nebojte sa odhaliť svoje dekoratérske schopnosti.

Pripravte si kyticu zo sušených kvetov

Deky ako dekorácia

Rýchly a účinný trik: na gauči, kresle, stoličke majte vždy na prvý pohľad ledabolo, na druhý dôkladne naaranžované deky. Skvelou farbou sú tehlová, horčicová, tmavožltá či gaštanovohnedá. Pokojne sa môžete hrať s týmito farebnými kombináciami a umiestniť viac ako jednu deku na svoju pohovku. Okrem estetickej stránky by sme nemali zabúdať ani na tú praktickú: na chladné večery je huňatá deka veľmi želaným spoločníkom.

Pletená taburetka

K chladnejším dňom patria aj materiály, ktoré nás zahrejú – či už fyzicky, alebo aspoň vizuálne. K takým patrí pletenina. Čo keby ste si zaobstarali napríklad pletenú taburetku horčicovej farby? Nemusí ísť iba do obývačky, svoje využitie rozhodne nájde tiež v detskej izbe – ratolesti si ju zamilujú. Kúsok, ktorý dokáže zútulniť každý priestor a zároveň pripomína čaro jesene.

Akcenty v jesenných farbách

Aj na prvý pohľad nenápadné riešenia dokážu vytvoriť u vás doma jesennú atmosféru. Je však dôležité vykonávať ich systematicky. Nemusíte robiť žiadne zásadné zmeny, stačí nahradiť akcenty novými kúskami v jesenných farbách. Horčicová, tehlová, gaštanovohnedá, tmavožltá, okrová, ale pokojne aj fialová. To sú odtiene, ktoré vnesú kus jesene ku vám domov. Okrem spomínaných diek môžete vytiahnuť v týchto farbách napríklad vankúšiky, posteľnú bielizeň, vázu, obrus, uteráky, ale aj črepníky – ak sa chystáte presádzať. Ktorý z týchto tipov zaujal najviac vás?

Akcenty v jesenných farbách
0 0 vote
Article Rating
Viac článkov
Tip na minimalistickú letnú manikúru
Tip na minimalistickú letnú manikúru, ktorú si zvládnete urobiť aj doma