Čo darovať rodičom pod stromček?

Čo darovať rodičom pod stromček?

Máme pre vás tipy na vianočné darčeky

Poznáte to – na otázku, čo by chceli pod stromček, odpovedia, že nič nepotrebujú. Takže si môžete lámať hlavu ďalej… Čo darovať rodičom na Vianoce? Ak sú to neskorí päťdesiatnici či šesťdesiatnici, pravdepodobne ich domácnosť bude plne vybavená, v skrini sa im budú kopiť ešte nevybalené posteľné obliečky a kuchynské poličky sa budú prehýbať pod ťarchou kuchynských pomôcok od výmyslu sveta. Čo ich teda pod stromčekom naozaj poteší?

1. Wellness pobyt

Darovať masáž či wellness pobyt nie je nič prevratné. Skúste im však poukaz zabaliť do nového župana či pohodlných papučiek. Takýto darček 2 v 1 ich poteší dvojnásobne.

2. Návrat do mladosti

Spomínajú často vaši rodičia, že si neužili žiadnu svadobnú cestu? Prípadne, že trávili letá na chate so skupinou kamarátov? Pripravte im prekvapenie, ktoré ich vráti do mladosti – prenajmite im na týždeň chatu či karavan, presvedčte ich známych na stanovačku či naplánujte nenáročnú túru a venujte im ju – napríklad v podobe turistických batohov pod stromčekom, v ktorom sa budú ukrývať poukazy.

3. Škatuľu spomienok

Vytrieďte staré fotoalbumy, pozháňajte v antikvariátoch knihy od autorov, ktorých majú vaši rodičia radi, prehľadajte sekáče a skrine u prababky a pripravte rodičom škatuľu plnú malých pokladov, ktoré im budú pripomínať vzácne chvíľky. Pribaľte aj pár fotografií vašich detí, pohľadajte svoje vysvedčenia či tanečné topánky a spríjemnite si večer spomínaním na všetko krásne i menej krásne, čo ste spolu zažili.

4. Záľuby

Pamätáte si, ako vaša mama rada štrikovala a otec si skladal po večeroch modely lietadiel? Vráťte im tento kúsok ich sveta – mame kúpte sadu ihlíc a kvalitnú vlnu, otcovi model (myslite však na to, že už má pravdepodobne horší zrak a aj menej trpezlivosti, takže vyberajte druhy s väčšími dielikmi, aby ste ho len zbytočne nedemotivovali).

5. Splnené sny

Túžila vaša mama po návšteve koncertu Erosa Ramazottiho a otec si vždy chcel dať tetovanie? Splňte im sny. Vianočné darčeky nemusia byť predsa praktické a ďalšiu sadu hrncov naozaj nepotrebujú. A keď obľúbený interpret koncert v blízkom okolí nechystá, vyriešte to platňou či DVDčkom. A vôbec nezáleží na tom, či si otec to tetovanie nakoniec dá, či nie, ide o to, že MÔŽE – a Vianoce sú predsa o pocitoch.

0 0 vote
Article Rating
Viac článkov
Potrebujú dojčené deti piť
Potrebujú dojčené deti piť?