dokonalý cvik drepy

Drepy

Ideálny cvik pre zaneprázdnených

Času je málo a nájsť si hodinku denne na cvičenie znie niekedy už na štart pomerne odradzujúco. Hlavne, ak si tú hodinku ani poriadne neviete zaradiť do svojho hektického denného harmonogramu. Skúste na začiatok drepy. Tento zázračný cvik poznáme všetci od malička a aj pri ňom platí, že stará zlatá klasika má niečo do seba!

Prečo skúsiť drepy?

Dajú sa robiť kdekoľvek.

Nepotrebujete špeciálne oblečenie.

Nemusíte mať žiadnu podložku.

Pre rôzne variácie nemusíte zakaždým cvičiť rovnako.

Precvičia celé telo.

Rozprúdia telesné tekutiny.

Zahrejú.

Sú spúšťačom pre hormóny šťastia.

Skvelo posilňujú a formujú telo.

Stačí pár minút a už to má zmysel!

Pri správnom cvičení rýchlo pocítite, že okrem stehien, lýtok a zadku, dostane aj brucho slušne zabrať.

Ak by ste chceli jedným cvikom „vybaviť“ celé telo, stačí zapojiť už len ruky.

Stačí 5 minút denne a už to má zmysel. Sami pocítite, že ste vzpriamenejší, pevnejší a aj sa cítite akosi viac pružne a fit. A to za tých 5 minút celkom stojí, nie?

drepy by ste mali skúsiť



Klasické drepy

Roznožíme na šírku ramien a päty ostanú pevne na zemi. Chrbát pri cvičení neprehýbame, držíme ho v prirodzenej vzpriamenej pozícii. Pri drepe netlačíme „cez kolená“, aby sme si ich nepoškodili. Správna technika, je tlačiť panvu vzad a nadol. Mali by sme cítiť zahrievanie v stehnách, zadku a bruchu. Ak máte skrátené šľachy na nohách, bude vás lákať zdvíhať päty, určite sa tejto chybe vyhnite a cvičte len pokiaľ vás telo pustí.

V žiadnom prípade nerobte nič nasilu, mohli by ste si ublížiť. Pri podrepe smerom dolu dýchame do brucha. Pri vzpriamení vydychujeme. Ruky dvíhame pri ceste dole pred seba a pri vzpriamení a výdychu ich spustíme pozdĺž tela.

Drepy s výskokom

Keď máme klasické drepy zvládnuté môžeme zdvihnúť level na drepy s výskokom. Okrem toho, že sú skvelým spaľovačom tukov, poriadne posilnia nohy, vyformujú zadok, dodajú dynamiku vášmu pohybu a zlepšia kondičku. Princíp je rovnaký – rovný chrbát, pohľad dopredu, nádych smerom dole, päty pevne na zemi. Pohyb je plynulý, ale dynamickejší. Pri podrepe smerom dole, sa dostaneme do pozície, že máme stehná rovnobežne so zemou. Ruky idú pri podrepe s predpaženia do zapaženia (za chrbát). Dostaneme sa tak do odrazovej pozície skokana z tej sa odrazíme najvyššie ako je možné a zároveň vydýchneme. Tento typ drepu je zo začiatku trochu náročnejší na kondičku, ale spoľahlivo a rýchlo ju dokáže vybudovať.

Ak po čase zistíte, že vám samotné drepy nestačia, pridajte do každej ruky činku alebo 1,5 litrovú fľašu s vodou. Cvičeniu zdar!



0 0 hlasov
Hodnotenie článku