farba roka 2019

Farbou roka 2019 je koral

Ako ju privítať v šatníku?

Americká spoločnosť Pantone, ktorej farebnými škálami sa riadi celý svet už roky, vyhlasuje pravidelne farbu roka. Aktuálne kraľujúcu trošku temnú fialovú „ultra violence“ tak vystrieda „PANTONE 16-1546 Living Coral“.

Charakteristika spoločnosti Pantone pre túto farbu je nasledovná – „oživujúca, život oslavujúca koralová farba so zlatistým podtónom, ktorý jej dodáva svieži nádych.“ 

Príjemný teplý odtieň farby vzbudzuje pocit komfortu a do pozornosti dáva aj problematiku úbytku života na našej planéte.

Dizajnéri, módny a aj krásny priemysel pohotovo reagujú na túto každoročne očakávanú novinku. A verte, že napriek svojej jemnosti je aj živý koral poriadne do očí bijúca farba.

Mejkap

Svojou jemnosťou a pôvabom vás dostane. Výborne sa kombinuje a hodí sa takmer každému typu pokožky. Ženy so studenými odtieňmi pokožky krásne rozžiari, rúž v koralovom tóne bude úplne dokonale kontrastovať s porcelánovou pleťou. Ak máte teplejší tón pokožky a jednoducho sa opálite, zvýraznite si lícne kosti farbou na líčka v tomto odtieni.

A nezabúdajte, rúž a farba na líčka v koralových odtieňoch sú v kurze nezávisle od veku, pretože dodávajú pleti svieži a zdravý look!

Samozrejmosťou sú aj laky na nechty, kde medzi obľúbenou červenou budeme stretávať koralovú asi častejšie. V menej obvyklej kombinácii môžeme živý koral nájsť na očných linkách a tieňoch, ktoré vďaka svojmu zlatistému podtónu výnimočne zvýraznia oči a dajú definitívny trendy šmrnc vášmu mejkapu.

Šperky

Nezabudnite na šperky! Masívne či jemné, prírodné či nie, znova pre svoj farebný tón sú skvelo kombinovateľné s akýmkoľvek materiálom a štýlom oblečenia.

Móda

Keď sa bavíme o štýle, módny priemysel, reagoval okamžite a pravdepodobne si až slastne zavzdychal nad touto pozitívnou farbou. Niet sa čomu čudovať, džínsovina, koža, prírodné či umelé materiály sa s koralovou milujú! Mohli ste si to už všimnúť na mólach niektorých prestížnych módnych značiek.

Bývanie

Teplo, energia, harmónia a komfort sú synonymá pre pohodové bývanie a to si s koralovou vyčaríte naozaj jednoducho. Je ako stvorená pre jednoduché bytové doplnky a textil, ktorý rozžiari interiér.

Farba roka koral

Pre tých odvážnejších je to výborná voľba na veľké solitérne kusy nábytku a pre svoju dobrú prácu so svetlom môžete smelo po nej siahnuť aj ako po farbe na steny či tapety.

https://www.facebook.com/PantoneColor/videos/272055183660346/

ZDROJ FOTO + VIDEO: Pantone

Bytové doplnky pre Váš domov
0 0 vote
Article Rating
Viac článkov
Ako sa zbaviť zelenej vody v bazéne
Ako sa zbaviť zelenej vody v bazéne