4 jel, hogy festéskor nem a megfelelő színt választottuk

4 jel, hogy festéskor nem a megfelelő színt választottuk

Néhány éven belül ez vár minden háztartásra: festés. Hogyan választjuk ki a megfelelő színt? Ez nagyon egyszerű – a fehér minden helyiségbe alkalmas, időtálló, és amikor unalmasnak találjuk, nagyon gyorsan fel tudjuk lendíteni növényekkel, székekkel, ülőgarnitúrával vagy fotelekkel, melyek bátrabb színváltozatokban készültek.

Természetesen, nem mindenki választ fehér vagy más neutrális színt, de néha kellemetlen meglepetés várhat. Ezt viszont nem tudjuk meg addig, amig nem festjük le a falakat – lehet, hogy a mintakönyvben nagyon fog tetszeni az adott színváltozat, de az eredmény teljesen más lehet. Hogyan tudjuk meg, hogy nem megfelelő színt választottunk? Ez a 4 jel elárulja az igazságot.

A helyiségben nem érezzük magunkat jól

Mivel a legerősebb jelről van szó, ezt biztosan nem lehet nem észre venni. Ez nem objektív jel, ez „csak“ a mi szubjektív érzésünk – egyszerűen a kifestés után a helyiségben nem érezzük magunkat jól. Sokan közülünk utána gondolkodnak azon, hogy miben van a hiba, és hogy egy idő után nem e fogják megszokni. Mindent meg lehet szokni, de ha még másnap sem érezzük magunkat kényelmesen az adott helyiségben, talán itt az ideje annak, hogy egy másik színen gondolkozzunk. A probléma lehet például, amikor a helyiségben, ahol van a fésülködőasztalunk szürke vagy zöld színt választunk. Ilyen esetben a tükörképünk egészségtelenül fog kinézni. Ebben az esetben jobb, ha megint csak a klasszikus fehér színt választjuk, de nem lépünk mellé ezekkel a pasztell színekkel sem: púderrózsaszín, világoskék vagy vénsárga.

A helyiségben nem érezzük magunkat jól

A lámpákat nap közben is felkapcsoljuk

A helyiségben egyre gyakrabban használjuk a lámpákat? Amikor napközben olvasunk, felkapcsoljuk a lámpát, még ha eddig nem is kellett? Ez egy egyértelmű jel arra, hogy a helyiségre túl sötét színt választottunk. Ilyen lehet a sötétszürke, sötétlila, fekete, sötétbarna vagy a sötétkék. Mit tegyünk egy ilyen esetben? Itt szerencsére nem feltétlenül szükséges az egész helyiség átfestése, nyugodtan meghagyhatunk két falat az előtte kiválasztott színváltozatban, a több – a plafont beleértve – lefesteni világosabb színváltozattal. Választjunk kontrasztos színt vagy világosabb változatot az adott árnyalatból. Ha nem szeretnénk másodszor is festeni, egy effektív megoldás a tapéta. Vagy esetleg beengedhetünk a helyiségbe több természetes fényt: vegyük le a függönyöket, mossuk meg az ablakokat és akasztjuk a falra tükröt.

Hunyorítanunk kell

Ha a helyiségbe lépés után automatikusan behunyorítsuk a szemünket és automatikusan azt mondjuk, hogy jól jönne egy napszemüveg, féltétlenül nem jelenti azt, hogy túlságosan fényes a padló. Abban az esetben, ha előtte festettünk, ez egy egyértelmű jel, túl fényes színt választottunk. Ebben az esetben lehet szó a rikító sárgáról, poláris fehérről, vagy feltűnő narancssárgáról. A világos bútorral kombinálva és padlóval vagy túl világos helyiséggel így létre jöhet a hatás, melynek köszönhetően azt érezzük, hogy a helyiség túl fényes. Mivel most már túl késő van és a helyiséget át kell festenünk, a jövőben használjuk ki a következő trükköt: egy nagyobb kartont festjük le az általunk kiválasztott színnel és rakjuk a falhoz, hogy megtudhassuk, hogyan viselkedik a sötétben, félhomályban és a közvetlen fényben.

A helyiségben lévő berendezésnek szürke vagy zöld árnyalata van

Hasonló probléma, mint az első eset esetében elő jöhet, ha a bútor és a helyiség berendezésnek hirtelen szürke vagy zöldes árnyalata lesz. Ebben az esetben ezt a dolgot két faktor is befolyásolhatja: a szín árnyalatán kívül a berendezés árnyalata is. A két színkombináció segíthet a nem természetes árnyalatok keletkezésében. Ebben az esetben a megoldás a több fény a helyiségbe – hidegfényű lámpa segítségével, vegyük le a függönyöket, tegyünk a falra egy tükröt, festjük fehérre a plafont, vagy neutrális színre a helyiséget.

A helyiségben lévő berendezésnek szürke vagy zöld árnyalata van
0 0 votes
Article Rating