melyet nem oszthatunk meg a közösségioldalakon

5 dolog, melyet nem oszthatunk meg a közösségioldalakon

Ismeri, meg szeretné dicsérni, ki szeretné „kiáltani” a világba, tippeket kérne barátaitól vagy csak hallana vagy olvasna egy pár megindító mondatot. Így a közösségi oldalra feltesz valami olyat, ami nem egészen van rendben. Hogyan is gondoljuk? Olvasson.

A közösségi hálók csapdái nem csak a gyerekeket és a tinédzsereket érinti, akik nem tudatosítsák a túl sok magán jellegű tatalom megosztásának veszélyeit, de a felnőtteket is. Természetesen az intim fotókat, személyes adatokat, lefényképezett dokumentumokat vagy bankkártyákat, pontos címeket és születési dátumokat manapság már senkinek nem jut eszébe megosztani, viszont létrejönnek olyan státuszok, amik az első látásra nem tartalmaznak semmi rosszat. Másodikra viszont meghívóként szolgálhatnak a tolvajoknak vagy olyan embereknek, akik ártani akarnak nekünk.

1. Már csak két három nap melóban aztán nyaraláááááááááááás…

Ha hosszabb időre készülünk elmenni otthonról ideális, ha a szomszédnak vagy közeli ismerősnek bejelentjük, hogy pontosan hová is megyünk, meddig leszünk ott, és esetleg a távollétünkkor kik mehetnek a ház közelébe, megöntözni a virágokat. Egy ilyen információt kifüggeszteni előre a közösségi hálóra, amíg meg nem bizonyosodunk róla, hogy ki követi a profilunkat, hogy a magánszféra beállításai a profilon helyesek, nem túl észszerű. Ha nyilvánosan oszt meg státuszt vagy fotókat, semmi sem egyszerűbb annál, mint különböző regisztrációk, nyereményjátékok alapján kikeresni a lakcímünket esetleg egy képet a házunkról, így a tolvajok biztosra mehetnek.

2. Sziasztok, Petike vagyok, 2019.11.8 -án 08:07 –kor születtem, 53 centiméterrel és 4 kilóval. Anyuka és én rendben vagyunk.

És ehhez természetesen a rózsaszín kicsi képei vagy rosszabb esetben a karszalag az adatokkal – születés sorszáma, anyuka megjelölése és hasonlók. Ezek az adatok nem egyből fegyvert jelentenek mások kezében, de soha nem tudni hogyan használhatják ki ezeket. Dicsekedjünk a gyermek képével, ha úgy érezzük de a pontos apróságokat hagyjuk meg a közeli ismerősöknek és nem pedig a virtuális világnak. A barátaink listáján kívül még temérdek idegen szem is látja ezeket a tengerentúlon (adminisztrátorok, programozók…).

3. Bemutatom az új táltosunkat.

Hasonlóan, mint az első pontnál, ez is egy jó kiindulópont lehet a tolvajoknak. Ha túl sok mindent oszt meg a profilján arról is van átlátásuk hol dolgozik, hogy mennyi időt tölt ott, hova jár edzeni (körül belül egy órát parkol azon a bizonyos helyen) és így tovább.

4. Jancsika már teljesen egyedül jár iskolába. Ma úton hazafele gesztenyét szedett Juliskának.

Ha valaki ártani szeretne nekünk, ez egy fatális információ – nem nehéz megtudni, hogy a gyermek hova jár iskolába, kilesni és valami jó ürüggyel elcsalni. Sajnos ilyen esetek nem csak a filmekben vannak.

5. Már megint hétfő 🙁 Ti is ennyire szerettek munkába járni?

Egy alapszabály érvényes erre: a közösségi hálókon csak azt mondjuk, amit szemtől szemben is mondanánk és vállalnánk is a felelősséget az elhangzottak miatt. Tehát megmondanánk a főnöknek, hogy nem szívesen járunk munkába? Ne gondolja, hogy ha nincs az ismerőseink listáján, akkor nem juthat el a fülébe a hír.

Egy alapszabály érvényes erre
0 0 votes
Article Rating