5 hobbi, melyeknek köszönhetően jobb emberekké válhatunk

5 hobbi, melyeknek köszönhetően jobb emberekké válhatunk

Hogy mit kezdjünk az életünkkel? Arra gondolunk, hogy elvesztettük az ihletet…? Próbáljunk ki új tevékenységeket és jobb emberekké válhatunk. Íme, néhány tipp, melyek a környezetünkön is segíthetnek.

1. Kötés

A kötés megnyugtatja testet és a lelket egyaránt. Főzzünk forró kakaót vagy teát és kezdjünk el kötni – például sapkákat az újszülötteknek vagy zoknit az idősebbeknek. Kérdezzük meg a közeli kórházban vagy gyerekotthonban, nem e fogadnak be hasonló dolgokat és kössük össze a kellemes tevékenységet a jótékonysággal. Néhány újszülöttosztálynak szüksége van babasapkákra a koraszülött gyermekek számára vagy más apróságokra, melyek átsegítik a babákat az első napokon.

2. Plogging

A plogging már néhány éve egy közkedvelt tevékenységgé vált – alapból egy svéd közösségi tevékenységről van szó, mely magában foglalja a futást (jogging) és a szemétgyűjtést. Menjünk el futni és vigyünk magunkkal egy szemeteszsákot és minden szemetet szedjünk össze. A rendes futáshoz ennek nincs semmi köze, de legalább segíthetünk a bolygónkon.

A plogging már néhány éve egy közkedvelt tevékenységgé vált

3. Meditáció

Nem szükséges, hogy egy profi meditációról legyen szó, már egy pár perc csend alvás előtt vagy után, mely közben nem fogunk gondolni SEMMIRE. A meditáció csodákat művel a fejjel és a testtel. A rendszeres meditáció megszabadíthat minket a rossz szokásoktól és felkészíthet minket a szülésre.

4. Séta a kutyával

Ezzel nem a négylábú háziállatunkra gondolunk, inkább egy olyanra, melynek a sétára nincs sok lehetősége. Sok idős van a környezetünkben és már nem tudnak sétálni a kutyával? Vagy ismerünk egy menhelyet, mely engedélyezi a nyilvános kutyasétáltatást? Séta közben más gondolatokra lelünk és elegendő időnk lesz a dolgok analizálásra. Karácsonykor főzzünk valamit a helyi hontalanoknak vagy szervezhetünk számukra ruhagyűjtést.

5. Segítsünk a közösségnek

Ha egy városban élünk, több mint valószínű, hogy találunk ott egy jótékonysági szervezetet is – egyházit vagy nem. Kérdezzük meg, nincs e szükségük egy önkéntesre – ajánljuk fel a segítségünket a kertben, javítsunk meg valamit, vagy töltsünk időt az időssekkel vagy a betegekkel. A segítség másoknak nyugodtsággal és jó érzéssel tölt fel minket, emellett értelmet ad az életünknek.

0 0 votes
Article Rating