Rodičia, nechoďte s deťmi na preplnené ihriská ani do herní

7 tipp ahhoz, hogyan kerüljük el a hátfájást

A hátfájás nagyon kellemetlen – korlátoz minket a mozgásban, nem enged dolgozni és néha aludni sem. A legrosszabb dolog ebben az egészen az, hogy minden korban kellemetlenné tudja tenni az életünket: fiatal, közép és öregkorban. Ha el akarjuk kerülni, íme 7 tipp ahhoz, mire kell vigyáznunk. Így is nézhet ki az elővigyázatosság.

1. Sportoljunk

Ezt nem kell feltétlenül olimpiai szinten végeznünk, minden sportolás számít. Az orvosok és a fizioterapeuták megegyeznek abban, hogy az elegendő mennyiségű mozgás feltétlenül szükséges az emberi test számára legalább 2, ideálisan 3-szor hetente. Ellenkező esetben elgyengülhet izomtörzs, ami a hátfájáshoz vezethet. Nagyon jó sport aktivitások közé tartozik az úszás vagy a tornázás s TRX-en. A sportolás segít a fogyásban mely szintén a rossz testarttáshoz vezethet.

Sportoljunk

2. Választjunk megfelelő cipőt

A nők gyakran a megfelelő cipő dilemmáját oldják – milyen cipőt vegyenek fel, sarok nélkülit, sarokkal, vagy csak kis sarokkal. Az extrém választás biztosan nem jó, kerüljük el a balett cipőt és a nagyon magas sarkú cipőket is. A megfelelő testhelyzetet támogatja a 3 – 5 cm-es sarkú cipő. Tökéletes segítségként működhet az ortopéd betét is. Azon kívül a cipő nem deformálhatja a lábunkat, hátfájáshoz is vezethet.

3. Alvás minősége

Sokan azt gondolják, hogy amikor lefekszenek az ágyba és elaludnak, a hátuk pihen. Természetesen mindez lehetséges bizonyos feltételek teljesítése után: a legfontosabb a megfelelő matrac választása. A választásánál figyelembe kell vennünk a korunkat, súlyunkat, munkahelyünket és a fizikai tevékenységünket. Alapból ez az egyenlet működik, minél nagyobb súly, annál alkalmasabb a keményebb matrac. Ne habozzunk és kérjünk tanácsot a szakértőktől.

4. Tanuljunk meg megfelelően ülni

Egyre több ember ülőmunkát végez. Ha a széken 8 vagy több órát töltünk naponta, a hátunk számára nagyon fontos, hogy megtanuljunk megfelelően ülni. Hogyan? A térd alatti résznek és a comboknak derékszöget kell alkotni, tehát 90 °-ot, ugyan ilyen helyzetben kell lenni a karoknak is. A nyaknak kiegyenesedve kell állni, gyakori hiba, amikor a számítógéphez meghajolunk. Szintén oda kell figyelni, hogy a monitor szemmagasságban legyen. Ha a keresztcsontot támaszték tartja, ami a szék része, az nagyon nagy segítség lehet. Ezen kívül manapság egyre trendibb olyan dolgozóasztal, ami mellett állni lehet. Esetleg egy bizonyos időre – egy órára, kettőre – kicserélni a széket egy fittlabdára. A hátgerincünk fellélegzik.

kicserélni a széket egy fittlabdára

5. A táskát váltsuk le egy hátizsákra

Egy nehéz táska vagy ridikül az egyik kézben, esetleg az egyik vállra akasztva kibillenti a gerincet az egyensúlyából. Ez azt jelenti, hogy amikor hazafelé tartunk a bevásárlásból, az egyik felünkre húz minket. Természetesen egy ideig bírja a testünk következmények nélkül, viszont ha gyakran és hosszantartóan tesszük ki ilyen megterhelésnek, megsínyli a gerinc. Pont ezért van itt a helye a kérdésnek, hogy az egészségünk érdekében jobb e lecserélni a táskát hátizsákra, amely egyensúlyban tartja a testet.

6. Vigyázzunk a tárgyak felemelésénél

Gyakran találkozunk a nehéz tárgyak emelgetésével – a helyett, hogy legugolnánk, majd egyenes háttal emelnénk fel, csak lehajolunk és felvesszük ahogy csak jön. Ez a fajta emelés nagy problémákat okozhat a porckorongoknál, és krónikus fájdalmak alakulhatnak ki. Ha már felemeltünk egy nehéz tárgyat és fordulni szeretnénk, forduljunk egész testel, ne csak derékból. Hálás lesz ezért a gerincünk.

7. A helyes méretű melltartók

Az első hallásra csak egy apróság, viszont, ha a nő hosszútávon ki van téve a nem megfelelő méretű melltartó testtartásra gyakorolt rossz hatásának, fokozatosan gerincfájdalmak jelenhetnek meg. A megfelelő méretű melltartóválasztásra különösen oda kell figyelni a nagyobb mellű nőknek.

0 0 votes
Article Rating