4 tipp a gyermekeink életre való felkészítéséhez

A legjobb segítség a nem segítségnyújtás

4 tipp a gyermekeink életre való felkészítéséhez

Jó anyának lenni nem azt jelenti, hogy csak az utódai szemében látható kívánságokat teljesítse. Néha nehéz döntéseket kell hozni, szigorúnak lenni , vagy nézni, hogy a gyermek különféle problémákkal küzd. De ez a legfontosabb lecke, amelyet a lányodnak vagy a fiadnak adhatsz. 4 tipp, hogy hogyan készítse fel gyermekeit az életre.

 

 

Ne segítsenek a gyerekeknek

A gyermekorvosok azt állítják, hogy a gyermekeknek leginkább segítenek azzal, hogy egyáltalán nem segítenek nekik. Ebben az esetben a tanácsadás különösen a kisgyermekekről szól – ne segítsenek nekik leülni, ne segítsék őket a sétálásban, ne segítsék őket az oldalukra fordulni – képesek megtenni maguk is, csak tanulniuk kell. Ha ezt a tanulási folyamatot kihagyják, megfosztják őket attól a tanulságtól, amelyet így szereznének, és a legrosszabb esetben egészségügyi problémákat okozhat. Ez a tanácsadás az idősebb gyermekekre is alkalmazható, de van egy különbség – nyilvánvalóan nem a gyermekek segítése, hanem segítik nekik megtalálni a helyes utat.

Ha nem tud kiszámolni egy matematikai példát, ne tegye meg helyette, üljenek hozzá közösen, és kérdésekkel vagy apró tanácsokkal vezzese őt a helyes útra. Mivel a megfelelő eredmény nem a legfontosabb dolog, a tanulás folyamata, a problémára való gondolkodás, az útkeresés és a zsák utca elérése a legjobb segítség amit gyermekének nyújthat. Így tanítja meg a türelmességre és ugyanakkor felkészíti őt felnőttkorra, amikor magának kell szembe néznie a problémákkal.

Ne segítsenek a gyerekeknek

 

 

Ne hasonlítsa össze őket más gyerekekkel

Mindannyian mások vagyunk. Más gyerekekkel való összehasonlítással olyan elvárások merülnek fel, amelyek nem feltétlenül teljesülnek. Nem számít, hogy a szomszéd lánya már a 15. hónapban kezdett járni, és az ön fia 17 hónapos , és semmi. Valaki megtanul előbb járni, másik beszélni, de ha az utóda egészséges, ne aggódjon , és ne versenyezzen más szülőkkel. Csak szükségtelen nyomást gyakorol a gyermekére, és ugyanakkor úgy érezheti magát, hogy mint anya kudarcot vallana.

Az összehasonlítás helyett, összpontosítson arra, hogy a lánya vagy fia miben jó, és támogassa őt abban. Ez különösen igaz az idősebb gyermekekre. Az a tény, hogy a lánya legjobb barátnője jó matematikus, nem jelenti azt, hogy neki is egyenlően kell tudnia az egyenletek megoldását. Ezzel szemben jó lehet egy nyelvben vagy egy kreatív területen. Az energiáját arra fordítsa, hogy megfigyelje, miben is igazán kiemelkedő, és segítse a tehetsége fejlesztését. Tehát nem csak a gyermeke lesz boldog, hanem ön is. Nem kell mindenkinek orvosnak vagy pénzügyi cápának lennie, a világnak szüksége van még a kiváló festőkre és írókra is.

Ne hasonlítsa össze őket más gyerekekkel

 

 

Tanítsa meg őket, hogy ismerjék el hibáikat

Ha fejlődni akarunk, igyekeznünk kell, elégedettebbeknek kell lennünk és a saját hibáinkból kell tanulnunk. De hogyan csináljuk, ha nemtudjuk elismerni magunkról? Szlovákiában még mindig hisszük valamiért, ha hibát követünk el az valami olyan, amit szégyellnünk kell, amit takarni kell és ideális esetben más vétkest kell találni. Mondja el gyermekeinek, hogy a hibák elhárítása teljesen természetes, és senki sem kerülheti el őket. Akár Ön, vagy az elnök, akár Cristiano Ronaldo vagy Taylor Swift. Hibát követünk a napi renden, de sokkal fontosabb, hogy tanulságot merítsünk belőle.

A hiba kezelése nem személyes kudarc, aki igyekszik, megtanul valami újat, és jobb szeretne lenni. Ez nem ok a gúnyolódásra vagy a szem hunyására, éppen az ellenkezője – egyedülálló esélye, hogy egy újabb fontos leckét kapjon ingyen. A legjobban tanítja meg a gyemekeivel úgy, ha példaképük Ön lessz – ha odasül a csirke, mert az utódaival játszik, ne mondja: „Ez azért van, mert szórakoztattál”, próbálja mondani: „Jaj, figyelmetlen vagyok, a jövőben muszáj lessz az időzítőt beállítanom.

Tanítsa meg őket, hogy ismerjék el hibáikat

 

 

Határozza meg a határokat

Azok a gyerekek, akiknek minden megvan engedve , keményen összeütköznek az elsõ tekintéllyel. Ezért ne féljen szigorúnak lenni, de igazságos szülőnek – hiszen gyermeke végett teszi, segítt neki az élet előkészítésében. Azonban sokkal fontosabb a határok beállításánál, a ragaszkodás a betartáshoz. Miután letiltotta az utódait, és másodszor engedélyezi azt, akkor zavaros lessz, és ugyanakkor elveszíti a tekintélyét, szerepét a szemében. Tehát, ha van valami mondanivalója, annak érvényesnek kell lennie (ezért jól gondolja meg, mit akar mondani).

A határok azonban nem csak a viselkedésre, hanem játékokra is vonatkoznak. Nem mindig kell a gyereknek újat vásárolnia, amikor megtetszik neki valami a kirakatban. Így csak arra tanítod, hogy mindig mindent megkap, amire vágyódik – és főleg munka nélkül. Ezenkívül fennáll annak a veszélye, hogy a fia vagy a lánya nem fogja értékelni azt amije van, mert mindig többet kaphat. Fontos azonban, hogy Ön és fia vagy lánya vitassák meg és magyarázza meg, miért nem vásárolja meg neki a játékot. Ne a hatalom helyzetéből menjen rá”, mert azt mondtam”, de magyarázza el, hogy más fontos dolgok – a szeretet, az otthon, a család, tanítsa az értékeknek. Ne féljen szigorú anyának lenni, sokkal fontosabb az, hogy a gyermek részére igazságos legyen.

Határozza meg a határokat

0 0 votes
Article Rating