A mosogatógépbe rakodásnak is meg vannak a szabályai

A mosogatógépbe rakodásnak is meg vannak a szabályai

Ismerjük ezeket?

A mosogatógép nélkülözhetetlen segítőtárs a háztartásban – időt spórol, fáradtságot, sokszor az idegeket is, de főleg vizet. Azon kívül, hogy megszabadítja a családtagokat a munkától, segít a természetnek is. Nem különleges eset, amikor a mosogatógépből koszos poharat vagy maradékkal szennyezett tányért húzunk ki. Arról, hogy mért is történt ez, vitatkozhatnánk. A helyesen elrendezett tányérok biztosan nagy szerepet játszanak benne. Ismerjük ezeket a szabályokat?

Mi tartozik lentre, és mi fentre?

Alapból minden mosogatógép el van osztva két részre – felső és alsórészre. Minden azon múlik, hogy mit melyik részbe teszünk? A legnagyobb meleg az aljában van, ezért műanyag edényeket vagy evőeszközöket oda nem rakhatunk. Szintén le kell kontrolálnunk, hogy az adott műanyag alkalmatosságot szabad e mosogatógépben mosni. Az alsó részbe a szennyezettebb dolgok valók, mint például a fazekak, sütők vagy a tányérok.

A mosogatógép felső részére rakjuk például a bögréket, poharakat, tálakat. Itt a fontos szabály az, hogy az edények az aljukkal felfele legyenek. Mi van az evőeszközökkel? Azokat az erre a célra való kosárkába kell rakni. Létezik ezekre is szabály? Az alapszabály, hogy a szeletelőkéseket nem szabad a gépbe rakni – nagyon hamar ki megy az élük. Amúgy az evőeszközt a fogantyújával lefelé rakjuk be.

Ne akarjunk feleslegesen spórolni

Az kiváló dolog, hogy vettünk egy mosogatógépet és ökologikusan gondolkodunk, viszont ennek is meg vannak a határai. Főleg abban az esetben, ha csak akkor indítjuk el a gépet, ha már majd szét fakad, annyira tele van. A túltöltött mosogatógép nem mindig tudja leadni az elvárt teljesítményt – így a ciklus befejeztével az edények piszkosak maradnak, a poharak foltosak és a fazék alján még mindig ott a rizs. Amennyiben túl sok edény van a gépben, a vízsugár és a mosogatószer nem tudnak eljutni a kellő helyre, így nem tudják ellátni a feladatukat. Szintén megtörténhet, hogy nem tud rendesen feloldódni a tisztítótabletta. Tehát inkább kevesebbet, mint többet.

Hagyjuk hogy vezessenek minket

A mosogatógép részét képezik a különféle kosarak, elválasztók, állványok. A gyártók ismerik a legjobban a saját termékük lehetőségeit és képességeit, ezért hozzáigazították a kiegészítők elhelyezkedését. Hagyjuk, hogy ez vezessen minket, és úgy rakodjunk, ahogyan a gyártó ezt megjelölte. Szintén figyeljünk oda, hogy az edények ne takarják egymást, és egy irányba nézzenek. A víznek így lehetősége lesz, hogy mindenhová eljusson és minőségi munkát végezzen.

Hagyjuk hogy vezessenek minket

A túltöltött mosogatógép megerőlteti a spriccelőkart is

A mosogatógép része a permetezőkar is, melynek kulcsfontosságú szerepe van abban, hogy tiszta tányérokat húzunk e ki. Ahhoz, hogy a kar megfelelően tudjon működni, a mosogatógépet nem szabad megtömni és katonás rend kell hogy uralkodjon benne.

Milyen dolgok nem valók a mosogatógépbe

Ahogyan azt már említettük a mosogatógépbe biztosan nem valók a metélőkések, melyeket már egy pár ciklus után nem lehet használni. Az egyetlen előny, hogy mindig meg lehet élezni őket. Ezt azonban nem mondhatjuk el a hámozóról vagy a reszelőről – ezek a tárgyak sem valók ide. A mosogatógépben kerüljük el a faedények vagy eszközök használatát, mint például a vágódeszka, melynek a magas vízhőmérséklet deformációt vagy repedéseket okozhat.

Figyeljünk a műanyag edényekre is: nem mindegyik alkalmas a mosogatógépbe. Ugyanúgy némelyik üvegfajta is ebben az eszközben elveszítheti a fényességét, itt főleg az olcsó poharakról van szó. A mosogatógépbe nem alkalmas a lágy üveg sem, melyet például a boros poharaknál szokták használni. Azon kívül gondoljunk a dísztányérokra – azok, melyek arany vagy fém díszítéssel rendelkeznek biztosan nem valók a mosogatógépbe. Kerüljük el a teflonserpenyők mosogatását a mosogatógépben. Az érzékenyebb edény mosogatásnál, nyugodtan használjunk megfelelő programot, mely kisebb hőmérsékletű vizet használnak.

Milyen dolgok nem valók a mosogatógépbe
0 0 votes
Article Rating