Anyák napjára is

Anyák napjára is

8 érdekesség, amit szemlátomást nem is sejtettünk

Az Anyák napját május második vasárnapján ünneplik. Hogyan keletkezett ez az ünnep, ki volt az oka és hogyan ünneplik például Japánban?

1. Az Anyák napját 1907 óta ünnepelik

Az anyáknak már az ókori Görögországban és a Római Birodalom virágzásakor is tisztelettel hódoltak, később 1644-ben I. Károly angol király pedig a tisztelet jeleként bevezette a Mothering Sunday (Anyák vasárnapja) ünnepét. Az Anyák napját, ahogy ma ismerjük, világszinten 1907 óta ünnepik.

2. Értékes nő, Ann Jarvis

Az, hogy az Anyák napját az egész világon megünnepeljék, főleg az amerikai philadelphia-i Ann Jarvisnak köszönhető. Ő az édesanyjának, aki jelentős aktivista volt, úgy szeretett volna tisztelettel adózni, hogy harcolt ezért az ünnepért. 1914-ben aztán Woodrov Wilson amerikai elnök aláírta a határozatot arról, melyben megalapította az Anyák napját, mely május minden második vasárnapjára tevődik. Neki köszönhetően aztán az egész világon elterjedt.

3. A harmadik legnépszerűbb ünnep

Ha az Anyák napjára világszinten tekintünk, érdekes számokat kapunk. Azt mondják, ez a harmadik legnépszerűbb ünnep az egész világon. Mi az a kettő, ami előtte áll? Senkit nem lepünk meg vele, hogy a Karácsony és a Húsvét.

4. Örömöt leginkább a virágok szereznek

Habár nehéz pontosan meghatározni, bizonyos adatok szerint körülbelül az egész éves virágeladások 1/4-ét teszik ki az édesanyák örömére vásárolt virágok, a második májusi vasárnapokon.

Örömöt leginkább a virágok szereznek

5. Meghívni az édesanyánkat vacsorára

Az Anyák napja az amerikai éttermekben, ahol az ünnepnap született, kész áradatot jelent. A statisztikák szerint az amerikaiak 62%-a látogat meg ilyenkor valamilyen vendéglátóipari egységet, ahol együtt megvacsoráznak. Ezen a napon az USA lakosai körülbelül 122 millió hívást kezdeményeznek az édesanyjuk felé.

6. M mint mama

Meglepő tény lehet, hogy a „mama“ szó az országok nagyrészében a helyi nyelven épp M betűvel kezdődik.

7. Újra édesanyaként 40 év után

Az Anyák napjával összefüggésben egy érdekes történet szól Elizabeth Ann Buttle-ről. Az első gyereke, lánya 1956. május 19-én született, fia pedig 1997. november 20-án. A két testvér között 41 év és 185 nap a korkülönbség. Érdekes, Ön mit mond?

8. Anyák napja Japánban

Az Anyák napját Japánban „haha no hi“-nak hívják, hogy hogyan ünneplik ebben az országban? Nagyon kedves módja a köszöntésnek, hogy a gyerekek megfőzik édesanyjuk számára a kedvenc ételüket, amelyet épen ő tanított meg velük elkészíteni. Érdekes ünneplés jellemzi az egykori Jugoszlávia területeit is – a gyerekek ekkor édesanyjukat megkötözik, és csak akkor „szabadítják ki“ őt, amikor cukrot ad nekik.

0 0 votes
Article Rating