Az ébresztő hangja is befolyásolhatja az ébredésünket

Az ébresztő hangja is befolyásolhatja az ébredésünket

Reggel felébredni és egyenesen nekilátni a mindennapi, gyakran hideg és nem kellemes valóságnak nem a kedvenc tevékenységeink közé tartozik. Ennek ellenére ezt nagyon gyakran végigcsináljuk. Sokan közülünk effektívebbé próbálják tenni ezt a rituálét: korábbi ébresztővel, korábbi lefekvéssel, hangos ébresztővel. Pont az utóbbit vizsgálták meg a Melbourni Technológiai egyetemen és biztosan meg leszünk lepődve, ha megtudjuk a kutatás eredményét. Mire jöttek rá és hogyan tegyük kellemesebbé a reggeli ébredést?

Mit okozhat a hangos ébresztő

Mi is olyan emberek közé tartozunk, akik meg akarják gyorsítani a reggeli ébredést hangos ébresztővel – metál zenével, szirénákkal, pittyogással vagy kalapáccsal? Ezt a hangot biztosan azért választottuk, hogy mielőbb felébresszen minket. Lehet, hogy pont ezek a hangok tehetnek arról, hogy utána semmit sem tartunk kellemesnek. Az ausztráliai egyetem tudósai rájöttek, hogy az ilyen agresszív ébresztőhangnak korán reggel fordított hatása lehet: nagyobb álmosság, fáradtság. Mindez megtörténhet annak ellenére, hogy plusz-mínusz átaludtuk az ajánlott 8 órát.

Mit okozhat a hangos ébresztő

Miért okozz fáradtságot az agresszív hang?

Az egyik tudós, aki a hangos ébresztő iránt érdeklődött a Stuart McFarlane. Ő azt állítja, hogy ha egy ember ilyen módon ébred fel, akár 4 órán át is kisebb teljesítményt nyújthat munkahelyén vagy bárhol máshol. Miért van ez így? Az ilyen sokk negatívan hat az alvás minőségére, ezt az az érzés okozza, amelyet egy ilyen felébredés után tapasztalhatunk. Így mondhatjuk, hogy ha jobb lábbal szeretnénk kelni, az agresszív és hangos hangokkal ezt biztosan nem fogjuk elérni. Ilyen esetben mindig bal lábbal fogunk kelni.

Milyen ébresztőhangot választjunk

Jólvan, de akkor most hogyan is ébredjünk? A válasz a következő: a melodikus, nyugodtan lassúbb hangok, melyek kellemesek az emberi fül számára segítenek a megfelelő felébredésben. A hangos és az átható hangok helyett választjunk inkább melodikus dalokat, mint például a Good Vibrations a Beach Boys-tól vagy Near me a Cure-tól. Nyugodtan kipróbálhatjuk a játékos és melodikus klasszikus zenét – például Mozart, Vivaldi vagy Bach. A jó választások közé tartoznak a nyugtatólag ható hangok – például a madárcsicsergés –, melyek manapság szinte bármilyen okostelefonon már megtalálhatóak az ébresztőhangok közt.

Milyen ébresztőhangot választjunk

0 0 votes
Article Rating