Az ijesztő herpesz

Az ijesztő herpesz

Kipróbáltuk már ezeket a házi trükköket?

A herpesz szimplex egy vírusos betegség, melyet egy folyton jelen lévő vírus okoz. Ha egyszer elkapjuk, már sosem fogunk tudni tőle megszabadulni. Figyelni fog és megvárja a megfelelő (vagyis a legrosszabb) időt a megjelenésre – stresszben, betegség után, egy fontos nap előtt, amikor lámpalázunk van és rosszul érezzük magunkat. Hogyan birkózzunk meg vele, és hogyan enyhítsük a tüneteit?

A herpesz leggyakrabban a szájon és a környékén jelenik meg, de megjelenhet az orrban vagy a fülben, kellemetlenebb helyzetekben a szemhéjon is. Néha komolyabb komplikációkkal is jár, például az arcizmok lebénulása (részletes és ideiglenes), melyet rehabilitálni kell. Amennyiben a herpesz megjelenésekor arcrángások gyötörnek, nem érezzük az ajkainkat, nem tudjuk teljesen lecsukni a szemünk vagy amikor iszunk nedv folyik ki a szájunkon, azonnal keressük fel az orvost! Ebben az esetben ugyanúgy, mit az infarktusnál is, nagyon fontos a gyors orvosi beavatkozás.

A herpesz első tünete a viszketés. Ha elkezdjük érezni, használjunk citromfüvet. Az orvosi citromfű leveleit tegyük a sérült helyre, először őröljük le az ujjaink közt, hogy levet engedjenek. Majd tegyük a szánkra például egy ragtapasszal. A gyógyszertárban vásárolhatunk speciális ragtapaszokat, amelyeket ráragaszthatjuk a herpeszre, szinte minden stádiumba segítenek a gyógyulásban.

Mivel egy vírusról van szó, az antibiotikumnak nincs rá hatása, egyszerűen meg kell várni, amig elmúlik, esetleg enyhítheti a tüneteket. Segíthetnek az orvosi martilapu friss levelei is. Elég, ha lágyan összemorzsoljuk a kezünkben, vagy az őrlőben, hogy levet engedjenek és legalább 30 percre rakjuk a sérült helyre (ideális az odaragasztás). A gyógynövényeket csak abban az estben használjuk, ha nincs allergiánk és mindig figyeljünk a növény eredetére – hogy a sebbe ne vigyünk több fertőzést.

TEMPO tipp: Vigyázzunk arra, hogy ne fertőzzünk meg másokat

A herpesz egy rendkívül fertőző betegség. Ha kezdődő tüneteink vannak, semmiféle esetre sem adjunk valakinek puszit (főleg ne a kisgyerekeknek), használjunk saját evőeszközöket, igyunk csak a saját poharunkból, halasztjuk el a fogorvos látogatását, feleslegesen ne fogdossuk az arcunkat és csak saját törölközőt használjunk! Gyakran mossunk kezet.

Vigyázzunk arra, hogy ne fertőzzünk meg másokat

0 0 votes
Article Rating