Gyermekünk állandóan taknyosan jön az óvodából?

Gyermekünk állandóan taknyosan jön az óvodából?

Próbáljuk ki ezt az 5 változást

Azt gondoljuk, hogy a tanév még el sem kezdődött és mi már megint otthon ülünk a beteg gyermekünkkel? A takony és az átlagos óvodai betegségek sok szülőt gyötörnek. Próbáljunk ki egy pár változást alkalmazni és biztosan észrevesszük a jó immunrendszerű gyerekeken. És egyáltalán nem bonyolultak!

1. Nyugodt játék

Tanítsuk meg a gyermeket relaxálni. Főleg az étel után (hétvégén az ebéd után vagy a délutáni alvás előtt) a vacsora után (az ágyba fekvés előtt) találjunk ki egy tevékenységet, melyet együtt ismételni fogunk. Lehet szó a könyvolvasásról, plüssjátékok elrakásáról vagy a mesék kitalálásáról. Az igényesebb gyerekekkel rajzolhatunk, karkötőket készíthetünk tésztából, … Egyszerűen mutassuk meg a gyerekeknek, hogy a lazítás teljesen természetes. A legfontosabb dolog ennél a lepésnél az, hogy közben mi is lazíthatunk. Ezért próbáljunk minél jobban összpontosítani arra, amit csinálunk és ne gondoljunk a kötelességekre.

2. Móka a pocsolyában

Invesztáljunk a gumicsizmákba és élvezzük az esős időket. Ha melegen tartjuk a lábunkat, semmi sem árthat nekünk, pont ellenkezőleg. A mókázás minden időben segít az immunrendszer megfelelő működésében!

Móka a pocsolyában

3. Talpmasszázs

Az esti fürdés után (vagy mindenféle esti higiénia, ha nem fürdetjük a gyerekeket minden nap), masszírozzuk meg a talpukat. Használhatunk mákolajat vagy kakukkfűzsírt. A mákolaj támogatja a jó alvást és a nyugodt elalvást, a kakukkfűzsír pedig kipihent érzést és eltávolítja a testben lévő káros anyagokat. Egy rövid masszázs után (lágyan körözzünk a talpán és egymás után óvatosan húzzuk ki az ujjakat), melegítjük meg a lábait azzal, hogy egymáshoz dörzsöljük a talpait majd tegyük az ágyba.

4. Aromaterápia

Az eukaliptusz megtisztítja a levegőt, de nem alkalmas a kisebb gyermekek számára, mivel befolyásolja a levegőzés ritmusát. Használjunk bergamot szillikátot. Olaszországban a bergamotot mai napig használják légúti problémák kezelésére aromaterápia formájában. Tegyünk egy pár cseppet egy vizes tálba, melyet a radiátorra helyezünk, vagy aromalámpát használunk (úgy, hogy a gyerekek semmi esetre sem érjék el). Segít a légúti problémáknál, de preventíven is jól használ.

5. Pozitív gondolkodás

Ha most mosolygunk azon, hogy a gyerekeknek meg akarjuk tanítani a pozitív gondolkodást, tévedünk. A gyerekeken és a pszichikájukon kívül a szülők pszichikáját és az életstílusát is befolyásolja. Pont a gyerekek működnek sokszor tükörképünkként. Egy nehéz feladat előtt álltunk és gyermekünk éjjel belázasodott a legrosszabb időben? Visszatükrözte a stresszt még akkor is, ha azt gondoltuk, hogy sikerült előle eltitkolnunk. Nyugodtan hívhatjuk Murphy törvényének… Ha valamit szeretnénk tenni ellene, próbáljunk vizualizálni – hogy minden jóra fordul, mindent elérünk, próbáljuk elképzelni a mosolygós családunkat egy lassú hétvége alatt, képzeljük el, hogyan fogunk boldogan menni hétfőn reggel az óvodába és munkába. A pozitív gondolkodásnak a tudósok szerint pozitív hatása van a gyógyulásra – ne felejtsük el ezt, még akkor sem, ha a lelkünk mélyén ezt nem hisszük el.

Pozitív gondolkodás
0 0 votes
Article Rating