Próbáljuk ki a következő fűszeres pácot

Hogyan váljunk a grillezés mesterévé?

Próbáljuk ki a következő fűszeres pácot!

A grillezés nem nagy tudomány, azt mondják. A húst bepácolni, bedobni a grillbe és párszor megforgatni, majd tálalni, ugye? Így azonban nem érünk el lélegzetelállító hatást. Próbáljuk ki a következő tippeket és megeshet, hogy akár a grillezés mesterévé is válhatunk!

Friss fűszerek

A növényi fűszerek frissességének alapja, hogy mozsárban alaposan szétnyomkodjuk őket egy kis minőségi olaj kíséretében. Csak így szabadulnak fel az esszenciális anyagok, amelyek a húst beízesítik és egyúttal az ételt könnyebben fogyaszthatóvá teszik. A növényeket vágjuk kisebb darabokra és a mozsárban pár percig őröljük őket – míg nem kapunk egy sűrűbb, pesztóhoz hasonló kását. A kásához adjunk egy szétnyomott fokhagymát (az étel jobb fogyaszthatóságáért vegyük ki a fokhagyma “magját”), durván őrölt sót, borsot és csilipelyheket. Ugyanúgy röviden őröljük ezt is a mozsárban. Ezután öntsük le olajjal és az egyveleget alaposan keverjük el benne. Egy kis ideig hagyjuk állni.

A hús elkészítése

Vegyük ki a húst hűtőből, de csak a feldolgozás előtt közvetlenül. Nagysugarú hideg víz alatt mossuk meg (a meleg vagy forró víz megváltoztatná, és elkezdené hőkezelés alá vetni a húst), rázzuk le róla a vizet és esetleg egy keményebb papírszalvétával finoman törölgessük le, hogy a felesleges nedvesség is felszívódjon. A húst vágjuk fel szeletekre és alaposan mártogassuk bele az előkészített pácba. Öntsük le a maradék páccal és tegyük a hűtőbe legalább három órára, vagy akár másnapra.

Grillezés

Grillezés előtt a húst hagyjuk egy kicsit szobahőmérsékleten pihenni. Nyáron elég 5-10 perc is, hosszabb ideig a nyers húst a levegőn hagyni nem ajánlatos a hőség miatt, ugyanis veszélyes mértékben terjednek ekkor a kórokozók. A szeleteket vegyük ki a pácból, és hagyjuk picit lecsöpögni, óvatosan töröljük le a fűszereket róla (hogy a grillen ne égjenek oda rögtön) és már mehet is. A húst sose süssük közvetlen tűz felett, mindig csak parázsló szénen és ügyeljünk arra, hogy a leve ne fröcsögjön a parázsra és a hús ne égjen meg. Ezzel is mérsékeljük a lehetséges karcinogének képződését.

Grillezés

Mi legyen a köret?

Egy nyári grillezés mellől nem hiányozhat a friss zöldség és a ropogós kenyér sem. Próbáljunk meg például egy könnyű salátát készíteni felvágott paradicsomból, uborkából és paprikából pár csepp citromlével és frissen tépkedett mentával. Ez a kombináció megkönnyíti az asztalt és a vendégek emésztését is, és nem megerőltető a megvalósítása sem. Ne feledjük az ivókultúra betartását sem, melynek ideális formája a tiszta víz.

0 0 votes
Article Rating