Hogyan védjük meg magunkat nyáron a vírus ellen

Hogyan védjük meg magunkat nyáron a vírus ellen

A majdnem három hónap óvintézkedés után megnyíltak a határok és elindulnak a kiránduló repülések. Ez nagyon vonzó kínálat főleg a kiránduló időszakban. Ki akarjuk használni ezt a lehetőséget? Óvatosnak kell lennünk, mert a sok szakértő és a statisztikák is arra figyelmeztetnek minket, hogy pont ezekben a napokban eljött a COVID-19 második hulláma. Ha repülni szeretnénk, csökkenthetjük a veszélyeket. Hogyan?

Nem megy másképp, csak repülővel?

Az első kérdés, melyet fel kell tennünk, mielőtt megvásároljuk a repülőjegyeket: „Nem tudok odajutni másképp, mint repülővel?“ Pont ezekben a közlekedési járművekben nehéz betartani a biztonságos távolságot és a higiénia sem az erős oldalakhoz tartozik. Itt egy szabály igaz: minél hosszabb a repülés, annál nagyobb a fertőzés veszélye. Ezért helyénvaló, ha elgondolkodunk azon, hogy nem e lenne biztonságosabb inkább autóval menni.

A leghatásosabb megelőzés a nem repülés. Ezt a tanácsot főleg azok számára ajánlatos elfogadni, akik krónikus betegégekben szenvednek – azok a COVID-19 betegséget megkomplikálják. Abban az esetben, ha mégis repülni szeretnénk, íme egy pár tipp arra, hogyan csökkenthetjük a fertőzés veszélyét.

Óvintézkedések repülés közben, melyek segítenek a veszély csökkentésében:

  • A repülés csak egy része a kirándulásunknak, ezért még az előtt, hogy repülnénk, kérdezzünk rá az óvintézkedésekre és szabályokra, melyek a célországban érvényesek. Ne felejtkezzünk meg informálódni arról, mit tesz a repülőtársaság a biztonságunk érdekében – némelyik komolyabban veszi a kliensei egészségét, mint a többi.
  • Az egyik legnagyobb probléma az, hogy nem tartják be a 2 méteres biztonsági távolságot – némelyik társaság nem hagy ki helyet az utazók közt, mások pedig legalább egy ülést hagynak üresen. Ha erre van lehetőségünk, választjunk olyan társaságot, mely előnybe helyezi a második lehetőséget.
  • Létezik a pandémia idején valami olyasmi, mint a legbiztonságosabb ülőhely a repülőben? Biztosan igen, az ablaknál. Miért? Mellettünk ül – ha egyáltalán ül – egy személy, ráadásul nem mozognak körülöttünk más emberek, akik például a toalettre vagy a családtagok után mennek a repülő másik végére.
  • Ha attól tartunk, hogy pont a légtechnika a fedélzeten okozhatja a vírus terjedését, nyugodtak maradhatunk – szinte biztos, hogy minőségibb ott a levegő, mint például az adminisztrációs épületekben.
  • Vigyünk magunkkal fertőtlenítőgélt és fertőtlenítő törlőket, a törlőkkel fertőtlenítsük az exponált felületeket, mint a kartámlák, kisasztal, biztonságiöv, majd használjuk a fertőtlenítőgélt a kezünkre.
  • A reptéren – repülés előtt és után – mindig mossunk kezet szappannal. Ha van lehetőségünk, inkább használjuk ki a toalettet ebben az esetben, mivel gyakrabban tisztábbak, mint azok, melyek a repülő fedélzeten találhatóak.
  • Ne habozzunk és húzzunk egyszerhasználatos kesztyűt, a maszk ebben az esetben természetes. Ha meg akarjuk növelni a biztonságunkat, vegyük fel a maszkot és arra még vegyük fel a legzőmaszkot – így megvédjük magunkat és a környezetünket.
  • Ha a repülés nem tart túl sokáig, próbáljunk semmit nem enni és inni.
  • Például az útlevelet és a repülőjegyet több ember is meg fogja fogni, ezeket az iratokat tartsuk egy lezárható zacskóban, melyet a repülés után lecserélünk vagy kifertőtlenítjük.

Tempo tipp: Ezeket az óvintézkedéseket praktizálhatjuk máskor is, mint csak a COVID-19 idejében, például, amikor eljön a „megfázás“ időszak. Alaposan csökkentsük azt a veszélyt, hogy az odaérkezés után a kiránduláson vagy a munkahelyen teljesen használhatatlanná válunk.

Óvintézkedések repülés közben, melyek segítenek a veszély csökkentésében
0 0 votes
Article Rating