Ismerjük a menstruációs csészét?

Ismerjük a menstruációs csészét?

Íme, 5 tipp, miért érdemes kipróbálni

Ökológiai alternatíva a betétekhez és a tamponokhoz a menstruációs csésze. Ha megtanuljuk, hogyan kell őket megfelelően használni, megtaláljuk az ideális fajtát és már egy pár használat után megtanuljuk őket kicserélni és kitisztítani, észre sem vesszük és a régi szokásainkhoz már vissza sem fogunk akarni térni.

1. Egészség

A legtöbb menstruációs csésze speciális szilikonból készült orvosi célokra. Ez az anyag nem árt az egészségnek és könnyen tisztítható (minimális pórussal rendelkezik, melyekben megmaradhatnának a szennyeződések és a baktériumok) és nagyon biztonságos a test számára – ez abban az esetben is igaz, ha nem használhatjuk a tamponokat a leendő toxikus sokk miatt.

2. Kényelem

Sok nőt, főleg a szülés után gyötri az erős menstruáció. Gyakran meg kell elégedniük a betétekkel, mert a tamponok egyszerűen nem elegendőek. A menstruációs csésze számukra is megoldást jelent – használható már az első ciklustól a szülés után (ha a szülés utáni hat hétről van szó, beszéljük meg a ginekológussal). A lágy nyomásnak köszönhetően egy helyben marad és a folyadéknak nincs esély mellé folyni. Az egyetlen esély, ahogy bepiszkíthatnánk magunkat a csésze kiöntésénél lehetséges, de már egy-két menstruáció után tapasztalatot nyerhetünk, így nem érhet több kellemetlen meglepetés.

Amíg a tamponok és a betétek kellemetlen bűzt áraszthatnak, a csésze esetében ilyen lehetőség kizárt – a vér nem keveredik össze a levegővel, amíg a csészét nem vesszük ki a testünkből – így nem bomlik és nem terjednek benne a baktériumok.

3. Gondok nélkül

Elfelejthetjük a gondokat, melyek a higiéniai kiegészítők hiányához kapcsolódnak a menstruáció előtt vagy a komplikált csomagolást a kirándulásra, amikor a tér nagy részét tamponok vagy betétek foglalják. Egyetlen dolog, amire szükségünk lesz a menstruációs csésze.

Gondok nélkül

4. Ökonomikus

Igaz, hogy a menstruációs csésze nem egy olcsó dolog, de ez az invesztíció a megfelelő törődéssel akár tíz évig is kibírhat. Számoljuk össze mennyi pénzt költünk a higiéniai szükségletekre. A menstruációs csészét a használat után egyszerűen lemossuk vízzel, és amikor a menstruáció véget ér, akkor kifőzzük/sterilizáljuk, így készítjük el a következő használatra.

5. Ökologikus

A betétek, tamponok és a pelenkák nagymértékben hozzá járulnak a bolygónk szennyeződéséhez. Mivel több anyagból készültek műanyag részekkel, nem újrahasznosíthatóak, így az égetőkben vagy a szeméttelepeken végeznek. A legrosszabb esetben az óceánban. A menstruációs csésze egy észrevétlen darab egy kis szénnyommal.

0 0 votes
Article Rating