Úgy érezzük, hogy ki vagyunk égve

Úgy érezzük, hogy ki vagyunk égve?

Vďaka Íme, pár tipp arra, hogyan vegyük ezt észretipom to ľahko odhalíte

A kiégettség szindrómája manapság nem egy újdonság. Annak ellenére, hogy már egy közismert témáról van szó, még mindig nagyon veszélyes dologról van szó, melyet az emberek gyakran alábecsülnek. Ezért figyeljük a szimptómákat, melyek jelezhetik, hogy a szindróma hamar megmutatkozhat rajtunk vagy a közeli ismerőseinken.

Fáradtság

A kiégettség gyakran fáradtsággal kezdődik. A rendszeres probléma megoldás, nyomás, sztereótípus és a kevés „reset“ lassan, de biztosan a rendszer összeomlásához vezet. Az állandó és hosszantartó fáradtság nem jó jel és nem érdemes ezt a tényt alábecsülni. Mindez egy komoly egészségügyi problémának a jele lehet, vagy később azzá válhat. Ha magunkon, vagy a közeli embereken észleljük a hosszantartó fáradtságot, a legjobb megoldás erre a problémára a pihenés. Segíthetnek a vitaminok, meditáció, mozgás, idő a hobbira vagy egy kirándulás.

Nincs kedvünk dolgozni

Mindenkinek van néha egy olyan napja, amikor legszívesebben ágyban maradna egész nap. Ha egyre több ilyen napunk van, az szinte biztos, hogy valami nincs rendben. Nagyon jó, ha ezt a problémát időben észleljük és kezeljük. Ha magunkról van a szó, próbáljunk elgondolkodni azon, hogy a munkánk tényleg ennyit ér e, és hogy nem e lenne jobb megoldás, ha ezt a munkát megváltoztatnánk. Lehet, hogy a változás nagyon ijesztő, de manapság már annyi lehetőségünk van, hogy ettől egyáltalán nem kell tartanunk. Nincs értelme egy olyan munkahelyen szenvedni, mely a kereseten kívül nem okoz nekünk más örömöt és nincs neki valami kivételes jelentősége, mert gyakran vannak lehetőségek, melyekkel pénzt kereshetünk úgy, hogy valami értelmesebbet és kevésbé fárasztót csinálunk. Néha tényleg kevesebb pénzre van szükségünk, mint ahogy az első ránézésre látszik.

Nincs kedvünk dolgozni

Idegesség

A hosszantartó idegesség nem jelent semmi jót. Azon kívül, hogy leterheli a szervezetünket és lelassítja a gondolkodást, befolyásolja a döntéseinket és leterheli a körülöttünk lévő embereket. A gyakori konfliktushelyzetek nem kedveznek a produktivitásnak és a jóérzéseknek sem. Ha azt érezzük, hogy túl idegesek vagyunk, vagy a körülöttünk lévő emberek, próbáljuk megtalálni a probléma igazi okát.

Szomorúság, ingerlékenység és az apátia

Mindez a pszichikai problémákról szól és nem szabad őket alábecsülni. Nagyon gyorsan depresszióvá vagy más komoly állapottá válhatnak. Ezeket a szimptómákat jobban felismeri a környezet, mint az érintett személy, mert neki komplikáltabbnak tűnhet a helyzet és lehet, hogy már egy olyan állapotban van, ahonnan nem látja a kiutat.

Ha felismerjük ezeket a tüneteket valakin, aki a környezetünkben van, próbáljunk velük erről finoman beszélni és kínáljunk neki segítséget. Néha elég a megértés és a kis segítség, de valamikor már szakértőre van szükség. Pszichológus, pszichoterapeuta, pszichiáter nem jelentenek szégyent. Ők iskolázott szakértők, melyek tudnak segítséget nyújtani az igazán nehéz helyzetekben.

TEMPO tipp: Hogyan előzzük meg a kiégettséget?

Ne rakjunk a vállunkra túl nagy terhet, pihenjünk, és gyakrabban csináljuk azt, amit szeretünk. Ha túl nagy nyomást érzünk a környezetünk felöl, gondolkozzunk el a változáson. Az egészségünket és az életünket nem tehetjük kockára azért, hogy mindig 100 %-os teljesítményt nyújtsunk és megfeleljünk a környezetünknek. Elég, ha erre rájövünk.

Hogyan előzzük meg a kiégettséget?
0 0 votes
Article Rating