Vyskúšajte tieto zimné aktivity pre deti

Je vonku zlé počasie?

Vyskúšajte tieto zimné aktivity pre deti

Už dávno sú preč letné dni, počas ktorých ste si mohli s deťmi užívať takmer nekonečné bláznenie vonku. Nahradili ich mrazivé, sychravé a najmä krátke dni, počas ktorých si dlhé chvíle vonku príliš neužijete. Je preto prirodzené, že čoraz viac času trávite vo vnútri. Máte toho dosť? Skúste pre svoje deti vymyslieť zaujímavé aktivity, ktoré sú ako stvorené na toto obdobie. Pripravili sme si pre vás niekoľko tipov.

Postavte si bunker

Počas zimných dní sa stmieva oveľa skôr, nemusí to byť však vždy nevýhoda. Tma je totiž trochu desivá, trochu fascinujúca, no hlave ponúka obrovský priestor na zaujímavé aktivity. Jednou z nich je stavba bunkra, čo na potrebujete? Veľkú deku a svoju predstavivosť – konštrukciu môžete urobiť napríklad zo stoličiek, knižnice, skriniek alebo poprosiť svojho partnera, aby vytvoril špeciálnu drevenú konštrukciu z niekoľkých dosák, ktorú následne prikryjete pokrývkou. V bunkri by rozhodne nemala chýbať baterka, ktorou si deti budú môcť posvietiť – či už na knižky, svoju obľúbenú hračku alebo tanier s drobným pečivom. Skrývať sa a cítiť sa bezpečne to je príjemný pocit pre každú ratolesť.

Postavte si bunker

Dajte si kŕmidlo na balkón a pozorujte vtáčiky

Ak je súčasťou vášho bývania balkón, máte šťastie – disponujete pódiom, na ktorom sa dokážu odohrávať dychberúce predstavenie matky prírody. Stačí zájsť do obchodu, kúpiť lojové guľôčky, zrnovú zmes či iné pochutiny pre vtáčiky a nasypať ich do kŕmidla. Je už len otázkou času, kedy sa o týchto hodoch dozvedia sýkorky, drozdy či vrabce. Sledovať vtáčiky a mať radosť z toho, ako sa môžu do sýtosti najesť, je veľkým zážitkom takmer pre každé dieťa. Navyše, takto zabijete dve muchy jednou ranou: ratolesti budú mať o zábavu postarené a pomôžete prírode prežiť krutú zimu.

Sledovať vtáčiky

Urobte si knižný klub

Knižka je výborný spoločník: pomáha dieťaťu udržať si pozornosť, rozvíja fantáziu, vďaka príbehom sa najmenší dokážu vcítiť do pocitov iných a navyše čítanie je aktivita ako stvorená na dlhé zimné večery. Urobte si každý deň čitateľský klub: uvarte si čaj, rozložte si gauč, ukryte sa pod deku, vyjedajte vanilkové rožteky a spoločne si so svojimi potomkami čítajte knižky a rozprávajte sa o príbehoch v nich. Záverečnou bodkou vášho knižného klubu môže byť napríklad kreslenie toho, čo sa dieťaťu najviac v knižke páčilo.

Knižka je výborný spoločník

Vytiahnite tromf z rukáva – plastelína

Plastelína, nestarnúca zábava, na ktorú istotne radi spomínate aj vy. Čo keby ste tento tromf vytiahli práve teraz? Vymodelujte si slimáka, ježka, sloníka, hada alebo dokonalú guľôčku. Moc pretvoriť kúsok farebnej hmoty podľa svojich predstáv je pre deti tajomná a zároveň fascinujúca. Nebojte sa pri hraní sa s plastelínou používať aj rôzne predmety, ktoré vám pri formovaní postavičiek pomôžu: špajdľa, radlo na cesto, nožnice či vidlička. Popustite uzdu svojej fantázii a ponorte sa do rozprávkového sveta spoločne so svojimi deťmi. Uvidíte, že takto strávené zimné dni budú príjemné aj pre vás.

Plastelína, nestarnúca zábava, na ktorú istotne radi spomínate aj vy
0 0 vote
Article Rating
Viac článkov
Ako vyberať a skladovať pečivo
Ako vyberať a skladovať pečivo, aby vám vydržalo čo najdlhšie?