Jedlá ako stvorené do mrazničky

Jedlá ako stvorené do mrazničky

Toto si môžete pripraviť do zásoby

Niekedy jednoducho nestíhate variť. Alebo sa vrátite z chalupy či z dovolenky, chladnička zíva prázdnotou, vaše deti kričia, že sú hladné a cesta do obchodu aj s varením by vám zabrala ďalšiu hodinu. Pre takéto prípady sa oplatí mať v mrazničke železnú rezervu – rýchle jedlá, ktoré sú hotové alebo predpripravené na ďalšiu tepelnú úpravu a bleskové servírovanie.

Cícerové guľky

Potrebujete:

1 hrnček cíceru (sušeného)

1 strúčik cesnaku

polovica cibule

1 ČL rasce

olivový olej

Postup:

1. Sušený cícer nechajte cez noc namočený vo vode. Ráno vodu zlejte a dajte ho variť do mäkka.

2. Cícer sceďte a rozmixujte o so všetkými surovinami.

3. Zo zmesi formujte malé valčeky alebo guľôčky, ktoré poukladáte na papier na pečenie a na malom plechu vložíte do mrazničky. Po 24 hodinách ich môžete presypať do sáčku a skladovať v mrazničke tak. Keď sa rozhodnete ich použiť, nemusíte ich ani rozmrazovať, stačí ich mrazené vhodiť do vriaceho oleja a vysmažiť.

Cuketové kolieska

Cuketu nakrájajte na kúsky, vložte do vriacej vody na 30 sekúnd a následne schlaďte prúdom ľadovej vody alebo ju ponorte do misky s vodou a ľadom. Presypte ju do misky, v ktorej ju budete skladovať v chladničke, vmiešajte do nej dresing pripravený z olivového oleja, sušeného oregana, morskej soli a štipky čierneho korenia.

Cuketové kolieska

Cesto na pizzu

Poznáte to, chladnička prázdna, iba samé zvyšky, z ktorých pripraviť súce jedlo je hotové umenie. Práve na takéto chvíle je skvelé mať v zálohe, teda v mrazničke, pripravené mrazené cesto na pizzu. Toto, podľa receptu Jamieho Olivera, je úplne skvelé. Po rozmrazení ho stačí nechať mierne vykysnúť, následne ho vyvaľkáte alebo ponaťahujete prstami, obložíte zvyškami z chladničky a o pár minút je pizza na stole. Dobrú chuť!

Potrebujete:

500 gramov hladkej múky chlebovej

330 ml vlažnej vody

pol lyžičky morskej soli

7 gramov sušeného droždia

pol lyžice kryštálového cukru

2 lyžice olivového oleja

Postup:

1. Múku preosejte. Pripravte si kvások z vlažnej vody, droždia a cukru. Keď je hotový (po 15 minútach), pridajte doň olivový olej a v múke vytvorte malú jamku.

2. Do jamky vlejte kvások a cesto spracujte rukami. Spracovávajte dovtedy, kým je úplne jemné, pružné a vláčne.

3. Takto pripravené cesto môžete nechať kysnúť ešte 45 minút a následne rozdeliť na menšie guľky, ktoré dáte do mrazničky. Pizzové cesto vám vydrží aj niekoľko mesiacov.

Cesto na pizzu
0 0 vote
Article Rating
Viac článkov
Pozrite si výber 12 fotografií nádherných prírodných scenérií
Potrebujete sa upokojiť?