kam na výlet s kočíkom

Kam na výlet s kočíkom?

Narodilo sa vám bábätko a prišiel čas kočíkovania – znenazdania človek začne priestor vnímať z úplne novej dimenzie. Zrazu si všímate nerovnosti v teréne, neprispôsobivosť šoférov pri parkovaní na chodníkoch, schody, zábradlia a mnohé ďalšie obmedzenia, o ktorých sa vám doteraz ani nesnívalo. Aj by ste mali chuť aspoň cez víkend zmeniť trasu a nekrúžiť stále po tých istých okruhoch, len kam sa vybrať, aby kočík nebol prekážkou? Máme pre vás pár tipov na osvieženie.

Skanzeny

Povedzte si úprimne, kedy naposledy ste boli v skanzene? Mnohí z vás určite na exkurzii na strednej škole a vtedy to mohla byť celkom nuda. Keď sa vyberiete na výlet s kočíkom, zrazu pokojné miesto s peknou cestičkou a nenásilným programom dostáva úplne nový rozmer. Môžte navštíviť napríklad múzeum Slovenskej dediny v Martine situované v malebnom prírodnom prostredí, Pribylinu, Vlkolínec, Zuberec či nádherné Bardejovské kúpele. V každom kúte našej krajiny určite nejaký nájdete. Okrem toho, že zistíte, ako sa kedysi žilo obyčajným ľudom, zaručene strávite príjemný čas v peknom prostredí. A navyše, väčšina skanzenov ponúka aj čo to na zahryznutie!

TEMPOtip: Niektoré skanzeny ponúkajú aj atrakcie pre väčšie deti, obľúbená je napríklad Vychylovka pre svoj čarovný vláčik. Ak máte radi aj rušnejšie akcie, každý jeden skanzen ponúka z času na čas zaujímavé dobové podujatia – dožinky, hody a podobne.

Hrádze

Snáď okolo každej rieky a vodnej priehrady sa vinú kilometrové hrádze. Väčšinou na ne nemajú povolený vstup autá, preto sú na pokojnú kočíkovačku ako stvorené. Občas vás môže poriadne vyfúkať, ale vôňa vody a pocit pohody to určite vyvážia. Navyše počas slnečných dní sa určite aj pekne opálite.

Cyklocesty

Vyrastajú ako huby po daždi a sú už takmer všade. Poprepájané s rôznymi úrovňami terénu a stúpania. Stačí si na internete naťuknúť cyklomapy a ponuka vás dostane. Zadovážte si špeciálny druh kočíka – vozík, ktorý prichytíte o bicykel. Len si pre istotu dobre pozrite o aký ide terén, aby ste vládali vozík utiahnuť.

Doliny

Dobrá správa aj pre horské typy, napriek tomu, že sú aj populárne možnosti nosenia, predsa len pre také malé bábätko je spánok v kočíku komfortnejší a pre novorodenca zdravší. A keď sa s kočíkom na hory nedá, dá sa aspoň pomedzi ne. O kráse našich dolín snáď ani len netreba písať a ich bonusom je, že väčšina má celkom slušné cesty na to, aby ste si mohli dopriať skutočne dlhé prechádzky na sviežom horskom vzduchu s kočíkom. Ak neviete s ktorou začať, vyberte si nejakú vo vašom okolí a časom sa možno rozhodnete preskúmať aj odľahlejšie.

prechádzka v dolinách


Susedné mestá

Konečne prišiel čas ich navštíviť. Budete prekvapení ponukou kaviarní a zaujímavostí, ktoré ponúkajú aj malé mestečká. Rozhodne ich netreba podceňovať a možno sa niektoré z nich stane pre svoj pekný park, sympatickú kaviareň, či vychytenú reštauráciu vašou novou zaľúbenou destináciou.

Je pravda, že na väčšinu výletov je dobré mať auto. Ale aj keď náhodou auto nemáte, stále je v ponuke veľa neprebádaných alternatív. Napríklad môžte skúsiť okolité mestá navštíviť vlakom.

Je pravda, že staré známe kočíkovacie okruhy, majú svoje výhody. Minimálne ich dobre poznáte a viete plánovať, predpokladať a za pochodu riešiť aj nepredpokladané situácie s väčším prehľadom. Napriek tomu, zmena môže byť príjemným osviežením a možnosť navštíviť lokality, na ktoré ste predtým pre ich „obyčajnosť“ ani nepomysleli.

0 0 vote
Article Rating
Viac článkov
triky pri čistení kuchyne
Vyskúšajte tieto triky pri čistení kuchyne