Kam s deťmi na lyžovačku?

Kam s deťmi na lyžovačku?

Tieto strediská na Slovensku sú na to ako stvorené

Lyžovanie, aj vďaka Petre Vlhovej či Veronike Velez-Zuzulovej, sa na Slovensku stáva čoraz populárnejším športom. Máte aj vy doma malého lyžiara, ktorý sa už nevie dočkať prvého snehu a upravených svahov alebo si myslíte, že vašu ratolesť by lyžovanie mohlo baviť? Pripravili sme pre vás niekoľko tipov, kam sa vybrať na lyžovačku s deťmi na Slovensku.

Lyžovačka v Snow Paradise Oščadnica

Snow Paradise Oščadnice je obľúbené lyžiarske stredisko na Kysuciach, ktoré si vďaka vysokej úrovni zjazdoviek získalo množstvo priaznivcov. Veľký dôraz tu však kladú aj na servis pre najmenších – napríklad deti do 6 rokov tu lyžujú zadarmo. Samozrejmosťou tu je vyhradená zjazdovka pre deti od 3 do 12 rokov, nechýba tu lyžiarska a ani štandardná škôlka, v ktorej sa vám postarajú o deti, ak si ako rodič chcete užiť náročnejšie zjazdovky. Výhodou je aj možnosť ubytovania sa prakticky priamo na svahu.

Lyžovačka v Bachledovej doline

Bachledova dolina sa v ostatných rokoch dostala do povedomia širokej verejnosti vďaka krásnej vyhliadkovej veži Chodník korunami stromov. Trochu v jeho tieni stojí aj lyžiarske stredisko Bachledka Ski & Sun, ktoré ponúka bohaté vyžitie pre rodiny s deťmi. Pre začiatočníkov je k dispozícii lyžiarska škola s dvomi dopravníkovými pásmi, na svahu nechýbajú ani rozprávkové postavičky či prekážky. Tým však atrakcie pre najmenších v Bachledovej doline nekončia, deti si tu môžu vyskúšať jazdu po snehu na gumenom kolese, k dispozícii je detský kútik, ihriská, ale aj zimný náučný chodník alebo sánkarská dráha. Belianske Tatry, v ktorých Bachledku nájdete, prinášajú tiež nezabudnuteľné panorámy a krásnu prírodu.

Lyžovačka vo Vrátnej – Paseky

Vo Vrátnej sa parkovisko nachádza len niekoľko krokov od svahu, čo určite uľahčí presun celej rodiny na zjazdovku. V stredisku je k dispozícii nielen lyžiarska, ale aj snowboardová škola pre začínajúcich športovcov. Sport Academy Vrátna, ktorá tieto kurzy zabezpečuje, sa nachádza v blízkosti štvorsedačkovej lanovky určenej pre skúsenejších lyžiarov. Ani tu nechýbajú dopravníkové pásy, rozprávkové postavičky a najmä trpezliví inštruktori. V prípade, že si chcete užiť niekoľko svojich náročnejších jázd, využiť môžete služby babysittingu priamo „na kopci“. Veľkým zážitkom, nielen pre deti, je aj lanovka, ktorou sa vyveziete z Vrátnej až na Chleb či neďaleká návšteva dediny Terchová s nadživotnou sochou Jánošíka.

Lyžovačka v Snowpark Lučivná

Lyžiarske stredisko Snowpark Lučivná sa nachádza neďaleko mesta Svit, táto lokalita je ideálna najmä pre už trochu skúsenejšie deti, ktoré si túžia vyskúšať svoje schopnosti na svahu samy. Čakajú tu na vás štyri zjazdovky s vlekmi, z ktorých jedna je určená špeciálne pre deti a nechýba na nej ani detský minivlek. Tu si môžu vaše ratolesti na širokom miernom svahu bez zákrut otestovať to, čo sa doteraz naučili. V prípade, že stoja na lyžiach prvýkrát, k dispozícii je aj inštruktor. Ak si chcú deti od lyží trochu oddýchnuť alebo majú so sebou mladšieho súrodenca, neďaleko svahu je menší kopec na sánkovačku. Samozrejmosťou je aj nočné lyžovanie, ktoré si môžu vyskúšať aj rodiny s deťmi v čase od 17:30 do 20:30.

Máte aj vy svoje obľúbené lyžiarske stredisko, kam chodíte s deťmi? Neváhajte sa o tento tip podeliť v diskusii pod článkom.

Viac článkov
tipy na Valentína
Už viete, čím potešíte partnera na Valentína?