Najlepšie recepty na palacinky

Najlepšie recepty na palacinky

Kombinácie plniek, ktoré si zamilujete

Máte radi palacinky, no už ste sa prejedli tradičných kombinácií plniek ako tvaroh a domáci džem? Máme pre vás zopár tipov na tradičné aj menej tradičné kombinácie plniek.

Základný recept na palacinkové cesto:

200 ml mlieka

100 gramov hladkej múky

1 vajce

Z tohto množstva pripravíte cca 8 menších palaciniek.

Možné obmeny palacinkového cesta:

Kypriaci prášok

Ak do cesta pridáte štipku kypriaceho prášku (ideálne bezfosfátového), palacinky budú nadýchanejšie a budú pripomínať lievance. Podobný efekt docielite, ak do nich pridáte kvások.

Minerálka

Vďaka minerálke budú palacinky chrumkavejšie. Ak máte radi chrumkavé okraje palaciniek, toto je ten pravý trik.

Šľahačková smotana

Mäkučké a vláčne palacinky docielite tak, že časť mlieka nahradíte šľahačkovou smotanou. Dajte však pozor, môžu sa mierne trhať pri obracaní.

Možné obmeny palacinkového cesta

Kombinácie plniek:

Tvaroh + oriešky + hrozienka

Zdravá a sýta kombinácia, s ktorou vytvoríte aj plnohodnotné hlavné jedlo – napríklad rýchlu sladkú večeru pre deti, ktoré sa vrátia z ihriska. Použite hrudkový tvaroh, ktorý v kombinácií s hrozienkami a orieškami výborne ladí.

Med + oriešky + grécky jogurt + sezam

Grécko na tanieri! Do gréckeho jogurtu vmiešajte med, nasekané oriešky a touto zmesou naplňte palacinky. Zarolujte alebo poskladajte trojuholníčky, trošku zmesi dajte aj navrch a posypte sezamovými semienkami krátko opraženými na suchej panvici, aby sa rozvinula ich vôňa.

Nutella + biely jogurt

Nutellu rozpustite vo vodnom kúpeli a horúcu vmiešajte do bieleho jogurtu izbovej teploty (inak vám rozmiešať nepôjde). Biely jogurt zmierni príliš sladkú chuť lieskovcovej nátierky a dodá jedlu výživovú hodnotu.

Banán + javorový sirup + šľahačka

Javorový sirup je zdravá sladká pochúťka. Nakrájajte banán na kolieska, poukladajte ho na palacinku v jednom rade, polejte sirupom a zatočte. Takto pripravené palacinky poukladajte na tanier a postriekajte domácou šľahačkou.

Mrazené maliny + horúca čokoláda + šľahačka

Rozpustite čokoládu vo vodnom kúpeli, odstavte, vhoďte do nej mrazené maliny a zmesou polejte suché palacinky. Postriekajte šľahačkou a okamžite podávajte.

Mandarínky z konzervy + šľahačka

Retro pochúťka ako sa patrí. Nepotrebujete nič, len kvalitnú šľahačku a mandarínky z konzervy. Pre wau efekt môžete ešte poliať čokoládou.

Jemný tvaroh + škorica + roztlačený banán

Roztlačte banán vidličkou, zmiešajte ho so škoricou a zmes opatrne vmiešajte do jemného tvarohu – nemusí byť ani homogénna. Zmesou naplňte palacinky a podávajte. Výborne chutia aj studené na druhý deň.

Salko + nasekané lieskovce + biely jogurt

Do bieleho jogurtu pridajte lyžicu salka a nasekané lieskovce. Hotovo!

Pomaranč + rum + maslo

Na panvici rozpustite lyžicu masla, podlejte rumom a poukladajte naň plátky pomaranča. Krátko opečte a zmesou polejte suché palacinky. Servírujte ešte horúce a len dospelákom, samozrejme.

Kombinácie plniek
0 0 vote
Article Rating
Viac článkov
Čo robiť v záhrade počas jesene?
Čo robiť v záhrade počas jesene?