ak nevzali vaše dieťa do škôlky

Nevzali vaše dieťa do škôlky?

Takéto máte možnosti

To, či vaše dieťa vezmú do škôlky, je často boj na dlhé trate a široké lakte. Ak sa vám to zatiaľ tento rok nepodarilo, skúste sa inšpirovať tipmi od našich čitateliek. Mnohé si prešli podobnou cestou a mnohým sa to podarilo vyriešiť tak, že mohli nastúpiť do práce aspoň na skrátený úväzok alebo si privyrábať prácou z domu.

Miniškôlky a centrá voľného času

Jasličky a materské školy nie sú jediné inštitúcie, ktoré poskytujú možnosť denného pobytu detí. Samozrejme, ešte sú tu súkromné, rôzne montessori, jazykové či inak tematicky zamerané škôlky, ktoré sú však často finančne náročné. Alternatívou sú tzv. miniškôlky alebo centrá voľného času, ktoré najmä vo väčších mestách poskytujú zázemie pre deti na pár hodín denne niekoľkokrát do týždňa. Informujte sa na miestnom úrade či dajte dopyt na sociálne siete a možno narazíte na možnosť, o ktorej ste netušili. Tak, ako Petra: „Miška do škôlky nevzali, má 3 roky a som doma s mladším dieťaťom. Takže chápem, že uprednostnili iné detičky. No aj tak potrebujem pár hodín do týždňa stráženie, keďže sa chodím starať o starkú na striedačku s inými členmi rodiny a s malým je to náročnejšie. Našli sme však miniškôlku – niečo ako krúžok, kam Miško chodí dvakrát do týždna na tri hodiny. Za ten čas stihnem nakúpiť, babke navariť na pár dní, vyprať, prezliecť periny a ísť zase naspäť do nášho kolobehu všedných dní…“

Pomôžte si s kamarátkami

Druhou možnosťou sú kamarátske jasličky. Materstvo spája, možno máte nové kamošky z pôrodnice, možno z ihriska, prípadne ste s kamarátkou otehotneli v rovnakom či podobnom čase a obe máte deti, ktoré vám do škôlky nevzali. Postrážte si ich navzájom! Denisa si takto strieda deti s dvomi kamoškami. Funguje im to skvele: „S Luciou a Monikou, s mojimi kamoškami ešte zo strednej školy, nás opätovne spojilo materstvo – všetky sme porodili v priebehu jedného roka. Keďže naše deti opäť do škôlky nevzali, Monika potrebovala aspoň čiastočne nastúpiť do práce a s Luciou sme tiež hľadali alternatívy, kam deti umiestniť, aby sa socializovali a my sme sa začali začleňovať opäť do spoločnosti či pracovného kolektívu, vymysleli sme si kamarátsku škôlku – od pondelka do štvrtka si deti striedame – v pondelok sú všetky u mňa, v utorok a v stredu u Lucie a vo štvrtok si ich berie Monika. V prípade potreby si služby prehodíme. Z detí je nerozlučný gang a verte mi, zvyknete si na ten chaos, keď máte zrazu „trojičky“,“ dodáva Denisa.

Máte svoje tipy, kam s deťmi, keď ich nevzali do škôlky? Podeľte sa v komentároch.

Druhou možnosťou sú kamarátske jasličky
0 0 vote
Article Rating
Viac článkov
Ako udržať pečeň v dobrej kondícii
Ako udržať pečeň v dobrej kondícii?