Nosí vaše dieťa zo škôlky stále sople

Nosí vaše dieťa zo škôlky stále sople?

Skúste urobiť týchto 5 zmien

Máte pocit, že škôlka a škola sa ešte ani poriadne nezačali a vy ste viac doma s deťmi ako je zdravé? Soplíky a bežné škôlkárske choroby trápia väčšinu rodičov. Skúste však urobiť zopár zmien a určite sa odrazia na zdravšom dieťati s lepšou imunitou. A nie sú vôbec náročné!

1. Pokojné hranie

Naučte dieťa relaxovať. Predovšetkým po jedle (cez víkend po obede, pred obedným spánkom) a po večeri (pred uložením do postele) si vymyslite aktivitu, ktorú budete spoločne opakovať. Môže to byť čítanie knižky, ukladanie plyšových zvieratiek do postele a vymýšľanie rozprávok alebo pre náročnejšie detičky to môže byť kreslenie, vystrihovanie, vyrábanie náramkov z cestovín a podobne… Jednoducho naučte deti, že zvoľniť je prirodzené. Dôležité pri tomto bode je aj to, že spomaľujete vy. Snažte sa byť preto mysľou úplne prítomný a nemyslite na povinnosti.

2. Šantenie v mlákach

Investujte do kvalitných gumákov pre dieťa aj pre seba a oddajte sa dažďu. Ak budete mať nohy v teple, nič vám nehrozí, práve naopak. Šantenie v každom počasí podporuje imunitu!

Šantenie v mlákach

3. Masáž nôh

Po večernom kúpeli (alebo po akejkoľvek večernej hygiene, ak nekúpete deti každý deň), im pomasírujte chodidlá. Môžete použiť makový olej alebo tymianovú masť. Makový olej podporí dobrý spánok a pokojné zaspávanie, tymianova masť navodí zrelaxovaný pocit a pomôže z tela odbúrať toxíny. Po krátkej masáži (jemne krúžte prstom po chodidlách a „povyťahujte“ prstíky jeden po druhom), nožičky zahrajte šúchaním o seba a dieťa uložte do postele.

4. Arómoterapia

Eukalyptus prečisťuje vzduch, nie je však vhodný na použitie pre najmenšie deti, pretože ovplyvňuje rytmus dýchania. Použite bergamotovú silicu. Bergamot bol aj je napríklad v Taliansku používaný ako tradičné liečivo pri respiračných ochoreniach práve vo forme arómoterapie. Kvapnite pár kvapiek do misky s vodou, ktorú položíte na radiátor, alebo použite arómolampu (tak, aby na ňu deti v žiadnom prípade nedosiahli). Uľaví pri infekciách dýchacích ciest, ale pôsobí tiež preventívne.

5. Pozitívne myslenie

Ak ste sa zasmiali, že chceme učiť deti myslieť pozitívne, netrafili ste sa. Imunitu detí okrem ich vlastnej psychiky ovplyvňuje aj psychika a životný štýl rodičov. Práve deti nám, v mnohých prípadoch veľmi nepríjemne, nastavujú zrkadlo. Trápili ste sa nad ťažkým projektom v práci a noc pred odovzdaním dieťa záhadne ochorelo v ten najnevhodnejší čas? Zrkadlilo váš stres, hoci ste to pred ním možno úspešne skrývali. Môžete to pokojne nazvať aj zákonom schválnosti… Ak s tým však chcete niečo robiť, skúste si vizualizovať – že všetko dobre dopadne, všetko stihnete, predstavujte si svoju usmiatu rodinu počas pomalého víkendu, predstavujte si ako idete šťastní v pondelok ráno do škôlky a do práce. Pozitívne myslenie má vedecky dokázateľne pozitívny vplyv tiež pri uzdravovaní – tak na to nezabúdajte, hoci tomu možno v hĺbke duše úplne neveríte.

Pozitívne myslenie
0 0 hlasov
Hodnotenie článku