5 tipov, ako zachrániť prvý dojem z bytu

Ohlásila sa nečakaná návšteva?

5 tipov, ako zachrániť prvý dojem z bytu

Príde svokra. Ohlásila sa vám kamoška, že jej odpadol termín u kaderníčky a zastaví sa u vás, lebo nemá čo robiť. Kamarát zmeškal vlak a telefonuje, či by na ďalší nemohol počkať u vás. Jednoducho takéto nečakané situácie sa stávajú a váš byt vyzerá ako po výbuchu bomby? Začnite týmito piatimi bodmi a ďalej pokračujte už len tým, čo stíhate. Sú totiž aj dôležitejšie veci ako zdĺhavé vysávanie.

1. Vyvetrajte

Tým začnite. Svieži vzduch je ako prvý dojem nenahraditeľný – ak bude návšteva cítiť včerajšie rezne, vydýchaný vzduch po spaní či zápach mokrých topánok zo včera, nič to už nenapraví, ani keby ste mali dokonale upratané. Takže otvorte okná a pustite sa do práce.

2. Voňavá sviečka

Ešte kým vetráte, zapáľte voňavú sviečku (bezpečne, nie v prievane). Stihne krásne rozvoňať príbytok a efekt zacítite hneď, ako zatvoríte okná.

3. Prázdna predsieň

V predsieni by ste nemali nič skladovať. Mala by byť otvoreným priestorom, aby každý, kto vstúpi, sa mal kam postaviť, kde zložiť a cítil sa vítaný. Ak v nej niečo máte, napr. nevyložený nákup či špinavé topánky, šup s tým preč – bárs aj do komory na chvíľu.

4. Čistý drez a pohovka

Umyte riad a upracte kuchynskú linku, aj keď vám hostia pravdepodobne nevtrhnú do kuchyne bez pozvania, môžu vám prísť robiť spoločnosť pri príprave kávy a teda drez plný špinavého riadu je poriadne odpudivý. Rovnako dajte preč všetko z gauča a už NIKDY tam nič nenechávajte. Sú to zlozvyky, ktoré vás len pripravujú o energiu.

Čistý drez a pohovka

5. Čisté umývadlo a záchod

Toto je posledný krok a posledný základ – vyčistite aspoň batériu v umývadle v kúpeľni, prichystajte voňavý čistý uteráčik na ruky a tiež umyte záchod. Toto sú miesta (najmä kúpeľňa), ktoré hostia navštívia takmer na 100 %.

TEMPOtip: Oplatí sa mať pre takéto chvíle v mrazničke zmrzlinu alebo nanukovú tortu. Hosťom tak ku káve môžete niečo ponúknuť a nemusíte si robiť starosti s bleskovým vypekaním. Skvelým tipom sú aj pukance do mikrovlnky. Ak mikrovlnku nemáte, popcorn pripravíte aj v hrnci z pukancovej kukurice, ktorá sa dá bežne kúpiť v supermarketoch.

Čisté umývadlo a záchod
0 0 vote
Article Rating
Viac článkov
správne chudnutie
Ako na chudnutie konečne SPRÁVNE?