Ako si správne vyčistiť kufor

Podovolenkový servis

Ako si správne vyčistiť kufor

Jeseň sa blíži, cítiť to nielen na kratších dňoch, ale i chladnejších ránach a nociach. Dovolenky sa končia, deti začínajú chodiť do školy a môžeme pomaly, ale isto odkladať letné oblečenie, nafukovačky a tiež aj kufre a tašky na prepravu batožiny. Predtým ich však treba dôkladne očistiť, aby v skrini nestratili na kvalite a boli pripravené na ďalšie použitie. Oblečenie sa vyperie, hračky sa vyčistia, ale čo s kuframi? Ako ich správne vyčistiť? Často sú po dovolenkách plné prachu, piesku a iných nečistôt.

Nepríjemný zápach

Skôr než začnete kufor čistiť, posypte vnútro sódou bikarbónou, nechajte ju pôsobiť celú noc, následne povysávajte. Sóda bikarbóna má silný dezodoračný účinok a odstraňuje nepríjemné zápachy. Ide o 100 % prírodný produkt, ktorý nie je toxický a neznečisťuje životné prostredie. Získava sa z uhličitanu sodného, vody a oxidu uhličitého.

Vyprázdnite ho

Poviete si, že je to samozrejmosť. Zbavte sa všetkého čo je vo vnútri, otočte ho a odstráňte prach a piesok. Ak je to možné, odstráňte vnútro, ktoré je častokrát odnímateľné. Umožní vám to umyť kufor mydlovou vodou.

Povysávajte vnútro

S vysávačom sa dostanete aj do kútov a ťažšie dostupných miest.

umyť kufor mydlovou vodou

Použite špongiu

Namočte si špongiu do mydlovej vody a vyčistite vnútro kufra. Následne ho prejdite suchou handrou, aby rýchlejšie vyschol. Po každom kroku ho nechajte otvorený, aby nesplesnel!

Vyčistite exteriér

Ak máte plastový kufor, umyte ho špongiou namočenou v mydlovej vode, opláchnite a usušte. Ak je váš kufor plátenný, na vyčistenie použite kefu a prejdite po ňom jemne namočenou špongiou. Nechajte ho vysušiť. V prípade koženej batožiny, kufor najskôr očistite navlhčenou handričkou a potom ho jemne navoskujte bezfarebným voskom. Následne doleštite jemnou handričkou.

Nezabudnite na kolieska

Umývanie nezabudnite ukončiť očistením koliesok a zipsov. Najjednoduchším spôsobom je aj v tomto prípade použiť mydlovú vodu. Usušte ich s handričkou.

Po dôkladnom vysušení môžete navliecť vnútornú látkovú časť kufra a váš kufor je tak pripravený na ďalšie použitie.

TEMPOtip: Aby sa vám do kufra počas dlhšej doby nedostali mole alebo iné škodce, môžete dať do jeho vnútra platené vrecúško s levanduľou. Levanduľa vďaka svojim účinkom nielen kufor ochráni od roztočov, ale ho aj krásne prevonia.

Ak máte plastový kufor
0 0 hlasov
Hodnotenie článku