Pripravte sa na jarný detox

Pripravte sa na jarný detox

Po akých bylinkách a prípravkoch siahnuť?

Po vyčerpávajúcom období chladných dní bez slnka, kedy viac času trávime v interiéri a menej na čerstvom vzduchu, odolávame nástrahám v podobe vírusov a nachladnutí, si naše telo zaslúži pozornosť. Doslova si žiada očistu a príliv novej sviežej energie. S chuťou do toho, vyskúšajte jarný detox s bylinkami!

Medvedí cesnak

Už začiatkom februára sa v niektorých teplejších lokalitách bohatých na listnaté lesy začínajú objavovať prvé mladé listy medvedieho cesnaku, bylinky bohatej na vitamín C a železo. Medvedí cesnak je životabudič s všestranným využitím. So svojou nezameniteľnou chuťou a žiarivou farbou je ideálnou ingredienciou sezónnej jarnej kuchyne. Rastie iba chvíľu, nezmeškajte ju!

Žihľava dvojdomá

Jarným detoxom to síce nenazývali, ale odvar zo žihľavy začiatkom jari radi popíjali už naše prababky. Čaj zo žihľavových listov spoľahlivo prečistí telo aj krv a naštartuje metabolizmus. Jarnú očistusi zaslúžia aj vlasy. Zábal zo žihľavy im dodá silu a lesk a pomáha aj pri vypadávaní vlasov. Pokožku vyživí a rany zahojí zase žihľavový kúpeľ z vody, v ktorej sa niekoľko hodín lúhovali listy žihľavy.

Púpava lekárska

Trojicu najznámejších liečivých rastlín vhodných na jarný detox dopĺňa púpava, bylinka, ktorá zatočí s únavou organizmu. Púpava navyše už na prvý pohľad pôsobí veľmi optimisticky. Prejdite sa na jar lúkou plnou žiarivých žltých kvetov a s venčekom uvitým z púpavy privítajte jar vo svojej duši.

Naordinujte si detox so smoothie

Trpíte na jar únavou, ale aj alergiou na jarné pele? Očistná prechádzka rozkvitnutou prírodou u vás nepripadá do úvahy? Ostaňte doma a urobte si detox so smoothie. Obľúbené a osvedčené chute zdravého nápoja lahodnej chute a zamatovej konzistencie striedajte s jarnými novinkami, ktoré prispejú k detoxu vášho organizmu. Vyskúšajte do smoothie pridať rukolu, zeler, nebojte sa experimentovať so zelenými superpotravinami.

Potraviny so supervlastnosťami

Určite ste o nich už počuli. Superpotraviny sú prírodné zelené potraviny s výnimočne prospešným účinkom na ľudský organizmus. Mladá pšenica je silne detoxikačná, prečistí tráviaci trakt a naštartuje metabolizmus. Podobne pôsobí aj zelená riasa chlorella. Pri pravidelnom používaní efektívne zbavuje telo toxínov a ťažkých kovov. Mladý jačmeň zase telu doplní potrebné dávky vitamínov a minerálov. Významným zdrojom chlorofylu, živín a vitamínov je spirulina, zeleno-modrá riasa. Okrem iného, dokáže regulovať vysoký krvný tlak aj zvyšovať silu a vytrvalosť.

Potraviny so supervlastnosťami
0 0 vote
Article Rating
Viac článkov
Starajte sa o domácnosť ekologicky
Starajte sa o domácnosť ekologicky