Pripravte sa na zimu

Pripravte sa na zimu

Naštartujte imunitu a doprajte si zdravú stravu

Máme tu prvé jesenné dni a je to práve ten správny moment, kedy treba začať myslieť na zimu. Pripravte svoje telo a myseľ tak, aby ste necítili únavu a tým predchádzali chorobám, ktoré kraľujú počas zimných mesiacoch.

1. Strava

Hoci s chladnejším vzduchom prichádza chuť konzumovať viac tučných a sladkých jedál, snažte sa mať na tanieri vždy veľa zeleniny. Či už čerstvú zeleninu, napríklad šaláty zo strúhanej mrkvy a kapusty či kalerábu alebo kvasenú zeleninu, ktorá obsahuje veľa vitamínu C. Zelenina dodáva telu potrebné vitamíny a minerály a zároveň napomáha telu k správnemu tráveniu, čím pozitívne pôsobí na jeho imunitu.

Zelenina dodáva telu potrebné vitamíny a minerály

2. Pohyb na čerstvom vzduchu

Nič nepôsobí na ľudské telo blahodárnejšie ako príroda a čerstvý vzduch. Využite babie leto na výlety prírodou, ktorá hrá na jeseň všetkými farbami. Voľné chvíle venujte behu v parku alebo vybehnite na bicykel. Jednoducho povedané, ak ste v lete poľavili v cvičení, dostaňte sa do formy počas jesene, pretože v zime sa so športom začína omnoho ťažšie.

3. Jesenné dary lesa

Les počas jesene je nielen krásne sfarbený, ale skrýva aj veľa bohatstva. Spojte prechádzku na čerstvom vzduchu so zbieraním húb. Nielenže budete mať dobrý pocit z okysličenia organizmu, ale vaša prechádzka bude mať aj cieľ a navyše hľadať huby môže byť aj veľká zábava. Ďalšou typickou jesennou nádielkou sú šípky, z ktorých si môžete pripraviť chutný džem alebo čatní. Huby aj džem vám v zime určite dobre padnú.

Jesenné dary lesa

4. Dostatok spánku

Počas letných mesiacoch ideme niekedy na dlh. Dni sú dlhé a o program nie je núdza. Preto sa môže veľmi ľahko stať, že na konci leta sa môžeme cítiť trochu unavene. Jeseň je ideálnym obdobím kedy sa môžeme dostať do rovnováhy a ustáliť si svoj spánkový režim.

5. Plánovanie

Plánovanie nám pomáha predchádzať stresu. A práve v zime na nás číhajú dve stresujúce situácie. Jednou z nich sú Vianoce a tou druhou koniec roka. Aby ste sa vyhli predvianočnému stresu, pripravte sa už počas jesene a to tak, že nakúpite darčeky. Možno vám to príde veľmi skoro, no keď sa budú v decembri všetci zúfalo pretĺkať obchodmi, vy si budete v pohode užívať posedenie pri varenom vínku.

Na koniec roka sa môžete zas pripraviť tak, že si v práci v predstihu urobíte veci, o ktorých viete, že musia byť do konca roka hotové – napríklad si spracujte účtovníctvo za predchádzajúce mesiace alebo skontrolujte skladové zásoby alebo si splňte iné pracovné povinnosti.

0 0 vote
Article Rating
Viac článkov
Cestovanie v tehotenstve
Cestovanie v tehotenstve