Grilované bravčové rebierka

Recept: Grilované bravčové rebierka

Mäso s kosťou je na gril ako stvorené. Stačí skutočne málo – často iba soľ a korenie – a výsledok je ohromujúci. Medzi tie najlepšie kúsky, ktoré sú na grilovanie vhodné, patria aj bravčové rebierka. Ako ich však pripraviť tak, aby ste sa dotkli gastronomického neba? Jednoducho, vyskúšajte náš recept na grilované bravčové rebierka vo fantastickej marináde.

Čo potrebujeme na grilované bravčové rebierka

  • 3 rady bravčových rebierok, každý z nich by mal mať okolo 1,5 kg (najlepšie na grilovanie sú rebrá z mladšieho prasiatka)
  • soľ

Na marinádu:

  • 250 g sladkej čili omáčky
  • 80 ml sójovej omáčky
  • 60 g nastrúhaného zázvoru
  • 250 ml čistej vody
  • nastrúhanú kôru z 3 bio limetiek
  • 100 ml čerstvej limetkovej šťavy
  • 4 väčšie strúčiky cesnaku

Ako pripraviť grilované bravčové rebierka

1. Všetky ingrediencie na marinádu dáme do mixéra a vymixujeme z nich pyré. Približne 250 ml marinády dáme bokom – budeme ju používať na potieranie mäsa.

2. Zo zadnej strany všetkých rebierok odstránime tenkú blanu. Na strane, kde je viac mäsa, rebierka osolíme, potrieme ich celé marinádou a aspoň 30 minút ich pri izbovej teplote necháme odstáť.

3. Pripravíme si gril, drôtenou kefou očistíme rošt, potrieme olejom a nastavíme ho na nízku teplotu.

4. Rebierka dáme na gril všetky tri na seba tak, aby kosti smerovali dole a vyhli sa priamemu plameňu, prikryjeme ich vekom a grilujeme približne 45 minút.

5. Po 45 minútach rebierka vytiahneme, mäsitú čas potrieme marinádou. Opäť ich dáme na gril smerom kosťou dole, no aby boli rovnomerne prepečené, vymeníme ich poradie: rebrá, ktoré boli bližšie k plameňu, dáme tentokrát vyššie. Rad rebier, ktorý bol úplne dole, bude teraz hore, tie, ktoré boli dole, dáme doprostred a tie v strede dáme hore. Grilujeme ďalších 45 minút.

6. Po tomto čase znovu potrieme mäsité časti rebierok marinádou, opäť zmeníme ich poradie, aby sa rovnomerne prepiekli. Pod prikrytým vekom ich grilujeme ďalšiu hodinu až hodinu a pol. Pravidelne ich sledujeme a meníme poradie podľa toho, ktorý rad rebierok potrebuje viac prepiecť. Pri každej výmene poradia ich potrieme opäť marinádou.

7. Keď sa blížime do finišu, rebierka uložíme vedľa seba smerom kosťou dole nad priamy plameň a grilujeme ich takto ešte asi štvrťhodinu. Aby sa nespálili, priebežne ich otáčame a natierame marinádou. Že sú rebierka hotové, spoznáme podľa toho, že mäso sa od nich začne oddeľovať úplne samo.

8. Rebierka dáme dole z grilu do misy či na pekáč, prikryjeme alobalom a ešte 15 minút necháme odpočinúť. Potom môžeme servírovať, dobrú chuť!

0 0 vote
Article Rating
Viac článkov
Smrek obyčajný
Liečivé bylinky z našich lúk a lesov