Sušienky pre psíky

RECEPT: Sušienky pre psíky

Idete so psíkom von na cvičisko a automaticky si beriete psie krekry do vrecka. Napadlo vám niekedy pozrieť si zloženie týchto psích keksíkov? Čo tak sem tam upiecť nejakú dobrotu pre vášho miláčika? Predsa len aj nám dobre padne, keď si občas upečieme koláč a dáme si ho ku káve namiesto kupovaných sladkostí.

Upiecť pre psíka keksík je veľmi jednoduchá záležitosť, potrebujete len pár ingrediencií a nezaberie vám to ani veľa času. Odmenou bude pre vás šťastný psík, jeho zdravé zuby a lesklá srsť. Veľkou výhodou domácich keksov je tiež, že si môžete prispôsobiť ich veľkosť.

Poďme na to:

Suroviny:

200 g žitnej jemne mletej múky

100 g kukuričnej polohrubej múky

4 lyžice olivového oleja

1 konzerva tuniaka vo vlastnej šťave (môže byť aj v olivovom oleji, v tom prípade dáme o 1 lyžicu menej oleja)

1 celé vajce

50g pokrájaného sušeného hovädzieho mäsa

1 väčšia mrkva na jemno nastrúhaná

Postup:

Rozohrejte rúru na 180 °C. Všetky suroviny zmiešajte v miske a vypracujte pevné, ale vláčne cesto. Následne cesto rozvaľkajte na 5 mm hrúbku a vykrajujte sušienky formičkou, napríklad v tvare kosti.

Preneste povykrajované cesto na plech vyložený papierom na pečenie a v predhriatej rúre pečte približne 8 minút.

postup na sušienky pre psy

TEMPOtip: Sušené hovädzie mäso môžete kúpiť aj v obchode so sortimentom pre zvieratá. Toto mäso býva tuhé a ťažko sa krája, preto môžete použiť nožničky a postrihať ho na malé kúsky.

Upečené keksíky majú dlhú životnosť, ale nie je dôvod ich skladovať. Môžete ich so sebou zobrať, či už na spomínane cvičisko alebo keď idete na dlhšiu prechádzku, prípadne keď so psíkom niekde cestujete a potrebujete ho rýchlo upokojiť. Psie keksíky môžu byť aj výborným darčekom pre majiteľa psíka. Stačí ich previazať stužkou a uložiť do papierovej krabičky alebo ozdobného papierového vrecúška. Na stužku nezabudnite pripnúť štítok s menom psíka.

V prípade, že by ste chceli ešte trochu experimentovať, môžete vymeniť žitnú múku za pomleté jemné vločky a konzervu tuniaka za sardinky. Neváhajte pridať aj posekanú petržlenovú vňať, ktorá dodá sušienkam nielen zelenú farbu, ale pôsobí dezinfekčne na psie zuby. Hovädzie mäsko je možné vymeniť za morčacie, kuracie alebo potešte svojho štvornohého priateľa teľacím mäskom.

0 0 vote
Article Rating
Viac článkov
Pohľad do duše staršieho dieťaťa
Pohľad do duše staršieho dieťaťa