Valentínsky tip na dezert – ružová panna cotta

Recept: Valentínsky tip na dezert – ružová panna cotta

Valentín – sviatok zaľúbených, na ktorý sa mnohí tešia. Ďalší zase šomrú, že takéto komerčné sviatky neuznávajú. Svojej milovanej polovičke však nič nemusíte kupovať, pripravte jej lahodný dezert. Veď čo je príjemnejšie, ako si spoločne s partnerom užiť vanilkovú panna cottu a ukázať mu, že vám na ňom záleží. A pokojne to môže byť kedykoľvek, nielen na Valentína. Pripravili sme si pre vás recept na ružovú panna cottu, ktorá je zároveň skvelým tipom pre túto výnimočnú chvíľu. Pokojne môže byť jahodová alebo malinová. Ktorej dáte prednosť vy?

Čo potrebujeme na ružovú panna cottu

  • 450 g malín/jahôd (aby ste sa necítili ako Maruška z rozprávky o dvanástich mesiačikoch, môžu byť i mrazené)
  • 200 g práškového cukru
  • ½ vanilkového struku
  • 2 pláty z plátkovej želatíny (výborná je Dr. Oetker)
  • 380 ml šľahačkovej smotany
  • 100 g čokolády (k jahodovej panna cotte sa viac hodí mliečna, k malinovej horká, resp. čokoláda na varenie)
  • maslo

Ako pripraviť ružovú panna cottu

1. Začneme prípravou ovocia: ak používate mrazené ovocie, nechajte maliny alebo jahody trochu rozmrznúť. Vložte ich do mixéra alebo robota a dohladka vymixujte. Následne ovocnú zmes prepasírujte – vyťahovať semiačka spomedzi zubov na Valentína asi nie je terno.

2. Ovocnú zmes dáme do randlíka, pridáme cukor a na miernom plameni privedieme k varu. Malinovú/jahodovú zmes varíme približne 10 minút, v prípade potreby i o kúsok viac: v hrnci by mala zostať cca polovica a odstavíme zo šporáka.

3. Pláty želatíny si namočíme v studenej vode a potom v malom množstve horúcej vody rozpustíme.

4. Do ovocnej zmesi pridáme 230 ml smotany, rozpustenú želatínu, vyškrabanú vanilku z polovice struku, vrátime na šporák a na miernom plameni povaríme menej ako tri minúty.

5. Formičky si vytrieme rozpusteným maslom, nalejeme do nich panna cottu, prikryjeme fóliou a dáme do chladničky stuhnúť aspoň na 5 hodín.

6. Na záver si vo vodnom kúpeli rozpustíme čokoládu so zvyšnou (150 ml) šľahačkovou smotanou, necháme vychladnúť a polievame ňou naservírované ružové panna cotty. A pekný večer sa môže začať.

Tempo tip: Valentínsku panna cottu môžete poňať tematicky. Čo keby ste ju pripravili do formičiek v tvare srdca? Tento ružový valentínsky dezert v tomto tvare sa bude na tanieri skutočne vynímať.

0 0 vote
Article Rating
Viac článkov
Ktoré kvety prilákajú jar
Záhrada v marci