Vegetariánske nugetky pre deti

Recept: Vegetariánske nugetky pre deti

Len máloktoré dieťa nemiluje nugetky. Zobrať si kúsok do ruky, namočiť do kečupu či inej omáčky a odhryznúť. To je pôžitok. Veľkým hitom sa rozhodne stanú i na detskej oslave. A pritom vôbec nemusia byť kúpené v „mekáči“. Ak rozmýšľate, čo pripraviť svojim ratolestiam a potešiť ich, tento recept je pre vás ako stvorený. Ako pripraviť vegetariánske nugetky pre deti?

Čo potrebujeme na vegetariánske nugetky pre deti

Na nugetky:

 • 300 g karfiolu
 • 2 stredne veľké mrkvy
 • ½ cibule
 • 1 PL olivového oleja
 • 1 strúčik cesnaku
 • 2 PL lahôdkového sušeného droždia
 • 400 g konzervovanej bielej fazule
 • 50 g hladkej múky (pre zdravšiu alternatívu môžete použiť napríklad i cícerovú múku)
 • olivový olej

Na obaľovanie:

 • 100 g hladkej múky
 • 150 ml vody
 • 100 g strúhanky

Ako pripraviť vegetariánske nugetky pre deti

1. V kuchynskom robote či mixéri si nasekáme ružičky karfiolu, nakrájanú a očistenú mrkvu a cibuľu na drobno – stále však chceme, aby si zelenina udržala svoju štruktúru.

2. Na panvici rozpálime olej a túto zeleninovú zmes na nej restujeme, kým nie je mäkká. Nemalo by nám to zabrať viac ako 10 minút. Následne pridáme rozpučený strúčik cesnaku, ešte chvíľu porestujeme a odstavíme.

3. Do takto pripravenej zeleninovej zmesi vmiešame pre lepšiu chuť lahôdkové sušené droždie a necháme vychladnúť. Nemusíte sa obávať, chuť sa podobá napríklad strúhanému parmezánu.

4. Kým nám zmes chladne, v mixéri či robote si na pyré rozmixujeme bielu fazuľu. Následne pridáme do zeleninovej zmesi a môžeme mierne osoliť. Prikryjeme fóliou a v chladničke necháme stuhnúť približne jednu hodinu.

5. Rúru si vyhrejeme na 220 °C, plech vystelieme papierom na pečenie a pokvapkáme olivovým olejom.

6. 100 g múky si v tanieri zmiešame s vodou, v tejto zmesi obalíme vyformovanú zeleninovú zmes na nugetky, následne ju obalíme v strúhanke. Takto pripravené nugetky ukladáme na plech.

7. Nugetky pečieme v rúre 20 minút, následne ich otočíme a dopekáme ďalších 10 – 15 minút. Keď sú krásne zlatisté, vytiahneme ich, necháme vychladnúť a môžeme servírovať. Dobrú chuť.

Tempo tip: K vegetariánskym nugetkám pre deti neodmysliteľne patrí i dip, v ktorom si ich budú namáčať. Kečup je fajn, čo keby ste však vyskúšali niečo iné? Máme pre vás dva tipy na omáčky, v ktorých si nugetky budú najmenší máčať. Základom oboch je kyslá smotana, resp. biely jogurt. Ak by absencia kečupu spôsobila zamračené pohľady malých stravníkov, pokojne to skúste takto: zmiešajte kyslú smotanu/biely jogurt s kečupom (výborný pre deti je kečup Kania sladký z Lidla alebo kečup Otma Gurmán jemný). Dip bude mať krásnu zjemnenú kečupovú chuť. Druhou, bezkečupovou variantou je zmiešať kyslú smotanu/biely jogurt s pár kvapkami citrónu a nastrúhaným syrom. Ideálne parmezánom, jeho výrazná chuť však nemusí deťom úplne vyhovovať, preto zvoľte medzi najmenšími stravníkmi obľúbený eidam.

0 0 vote
Article Rating
Viac článkov
Pozrite si výber 12 fotografií nádherných prírodných scenérií
Potrebujete sa upokojiť?