tipy na domáci peeling

Rýchlo, lacno a prírodne

Vyskúšajte 4 tipy na domáci peeling

Plastový odpad v oceánoch dosahuje gigantické rozmery, najväčšia plávajúca masa v Pacifiku dosahuje podľa odhadov veľkosť Mexika. Najnovšie štúdie hovoria dokonca o tom, že mikroplasty sa z oceánu dostali aj do ľudského tela. Jedným z vinníkov sú i peelingy, ktoré obsahuje plastové čiastočky. Čo keby sme vymenili kupovanú kozmetiku za prírodnú? Vyrobiť si domáci peeling je skutočne jednoduché, rýchle a navyše aj lacné.

Peeling z kávy

Peeling z kávy patrí medzi najobľúbenejšie, vďaka jeho jednoduchej príprave a výborným účinkom nejde však o žiadne prekvapenie. Čo budete potrebovať na jeho prípravu? Ak sa rozhodnete pre minimalistický variant, postačí vám rozpustený kokosový olej a čerstvý kávový grunt v pomere 2:1. V prípade, že rady experimentujete, môžete k tomuto základu pridať aj lyžičku medu a trstinový cukor. Krokom vedľa nebude ani pár kvapiek esenciálneho oleja, k medu sa výborne hodí najmä mätový.

prírodný peeling z kávy

 

Peeling z kryštálového cukru

Ďalší jednoduchý peeling, ktorý dokážete upraviť podľa vlastného uváženia – klasický cukor môžete vymeniť za trstinový či dokonca morskú soľ. V pomere 2:1 zmiešame olivový/kokosový olej a pridáme k nemu cukor/soľ. Ak vás trápi mastnejšia pleť, skvelým riešením je olej vymeniť za biely jogurt alebo kyslú smotanu. Pre lepší antibakteriálny účinok môžete pridať aj lyžicu mletej škorice.

sladký peeling z cukru

Peeling z harmančeku

Krásne voňavý peeling si môžete pripraviť z upokojujúceho harmančeku, ktorého účinky vaša pleť rozhodne uvíta. Ako na to? V miske si v pomere 1:1 zmiešajte olivový/kokosový olej s kryštálovým cukrom. Pridajte sušený harmanček, v prípade, že túto bylinku nemáte, môžete ju nahradiť aj harmančekovým čajom – rozstrihnite vrecúško a jeho obsah pridajte k zmesi. Ak chcete, aby peeling krásne voňal, pridajte pár kvapiek svojho obľúbeného esenciálneho oleja.

harmančekový peeling

Peeling z ovsených vločiek

Prvým krokom je ovsené vločky mierne podrviť, ale nie na prach – na zmes podobnú väčšiemu kryštálovému cukru. Na výber však máte hneď z viacerých verzií peelingu, pre podráždenú pleť je vhodný najmä ten s vločkami a olivovým olejom (1:1) s pár lyžičkami medu. Suchá pokožka zas ocení peeling s ovsenými vločkami, mliekom a trochou sódy bikarbóny.

príjemný peeling z ovsených vločiek

Ako aplikovať peeling

Každý tento domáci peeling môžete používať na tvár i na telo. Základom je umytá pokožka – žiadny make-up či opaľovací krém. Zmes naneste na požadované miesto a približne dve minúty jemne masírujte. Nakoniec si tvár či telo opláchnite vlažnou vodou a natrite hydratačným krémom.

0 0 vote
Article Rating
Viac článkov
Grécky šalát a tzatziki
Recept: Grécky šalát a tzatziki