Sedačka ako solitér

Sedačka ako solitér

Nebojte sa ju umiestniť doprostred izby

Býva bežné, takmer automatické, že sedačku vždy umiestnime k stene. Je to logické – ušetríte priestor, prechádzať izbou bude jednoduchšie a stále bude mať dostatok miesta pre konferenčný stolík. Čoraz populárnejšie a dizajnovo atraktívne je však premeniť sedačku na solitéra. Čo si pod tým predstaviť?

Sedačka ako solitér

Solitér je aj iný výraz pre samotára, čo to však znamená pri zariaďovaní obývačky? Sedačka tentokrát nebude pri stene, no bude umiestnená v priestore – nemusí byť priamo uprostred, ale aspoň meter, dva od steny. Čo získate takýmto riešením? Ak máte krásnu, dizajnovú pohovku, ktorú chcete nechať vyniknúť, je to skvelé riešenie. Alebo máte radi minimalizmus a vaša obývačka s vysokými stropmi vám poskytuje veľkorysý priestor?

Využite ho naplno a premeňte sedačku na solitéra. Toto riešenie je veľmi populárne aj v prípade, ak máte spojenú obývačku s kuchyňou. Nemusíte sa obávať, že vám pohovka napáchne jedlom – ochráni ju digestor, a keby náhodou nestíhal, na trhu nájdete aj kúsky, ktoré disponujú pachuodolnými látkami.

Vytvorenie konverzačnej zóny

Keď sa rozhodnete umiestniť sedačku ďalej od steny, získate zaujímavé usporiadanie miestnosti. Práve to vám poskytuje veľkú výhodu pri vytvorení konverzačnej zóny – teda miesta, kde sa stretáva rodina, návštevy, sústreďuje sa tu celý spoločenský život domácnosti. Práve akési sedenie v kruhu – v prípade, že ku pohovke doplníte aj sedačky či kreslá – vytvára príjemnú atmosféru, ktorá láka konverzovať.

Pri vytváraní konverzačnej zóny však myslite na pohyb ľudí – minimálne v duchu si načrtnite, ako nábytok usporiadať tak, aby vznikli akési pomyselné cestičky, ktorými budete po miestnosti kráčať. Zútulniť túto zónu pomôže kusový koberec, chýbať by nemal ani konferenčný stolík a oproti sedačke môže byť pokojne umiestnený stolík s televízorom.

Vytvorenie konverzačnej zóny

Pri hľadaní sedačky pátrajte po výnimočnosti

Ak chcete zo sedačky urobiť solitéra, mali by ste pátrať po výnimočnom kúsku. To však neznamená, že to musí byť oranžová kožená chesterfieldka na mahagónových nohách. Pokojne môže ísť aj o subtílnejší, nadčasový kúsok v neutrálnych tónoch, v tom prípade však doplňte takýto gauč výraznejším kobercom a farebnejšími stoličkami či kreslom.

Naopak, ak si zvolíte výraznejší gauč – dnes sú veľmi populárne nadčasové farby – smaragdová, petrolejová modrá, mentolová či púdrová ružová – doplniť by ste ho mali menej nápadnými kúskami. Napríklad sivým ušiakom, bielym konferenčným stolíkom či drevenou stoličkou. Každopádne, sedačka v obývačke v pozícii solitéra sa postará o úplne iný pocit, ktorý získate z času stráveného v miestnosti.

Samozrejme, toto riešenie nie je pre každého – či už kvôli vkusu, alebo priestorovým obmedzeniam. Ak však radi experimentujete pri zariaďovaní, určite to vyskúšajte.

Štýlové sedačky na temponabytok.sk
0 0 hlasov
Hodnotenie článku