Sivá je univerzálna dokonalosť

Sedačka pre nerozhodných

Sivá je univerzálna dokonalosť

Hovorí sa, že univerzálna odpoveď na dilemy pri zariaďovaní bývania neexistuje. Mohli by sme povedať, že s najväčšou pravdepodobnosťou je to pravda. Ako však býva zvykom, aj toto má svoju výnimku. Nech už zariaďujete obývačku vo vidieckom, škandinávskom, eklektickom či historickom štýle, existuje sedačka, ktorá sa bude hodiť do každého z nich. Nehovoríme teraz o jej tvare, veľkosti, ale farbe. Sivý gauč totiž zahviezdi v každom priestore. Tu sú štyri dôvody, prečo si vybrať práve pohovku tejto farby.

Neutrálna farba, ktorá sa hodí všade

Sivá je neutrálna farba, ktorú dokážete ľahko a hlavne efektne zladiť prakticky s každým odtieňom: s modrou, žltou, zelenou, ružovou, bielou, prírodnou drevenou, fialovou či ďalšími odtieňmi sivej a šedej. Iste, aj tu existujú výnimky, kde toto partnerstvo bude trochu škrípať – napríklad s hnedou –, nejde však o nič, čo by ste s miernym dotvorením a menšími dizajnérskymi schopnosťami nedokázali zvládnuť. Stačia vankúšiky, prehozy alebo deky a zrazu neutrálna sivá sedačka vyzerá skvelo a žiarivo. Práve týmito doplnkami viete dotvoriť prakticky nepopísané plátno sivého gauča podľa svojej predstavy. Tiež sa môžete hrať napríklad s materiálu nožičiek: drevené, mosadzné, zlaté, strieborné? Vyberajte si podľa celkového vzhľadu obývačky a už existujúcich farebných schém.

Špinu nie je na nej tak vidieť

Sivá je skvelá narozdiel od iných farieb aj v tom, že dokáže skvelo kamuflovať škvrny či nečistoty, ktoré sa používaním na sedačke časom prirodzene objavia. Nie je to biela, na ktorej každá drobná smietka kričí, ani mentolová, ktorá sa k pôvodnej farbe nevráti ani po vytepovaní. Istotne poznáte 50 odtieňov sivej, to isté sa stane počas rokov používania sedačky v takomto odtieni. Nikdy už nebude mať pôvodnú farbu, ale zároveň nikdy nebude vyzerať špinavá – bude mať len tmavší odtieň. Preto sú sivé sedačky ako stvorené do domácnosti s deťmi či zvieratami. Dokážu totiž zakryť to, čo iné farby nedokážu.

Sivá je skvelá narozdiel od iných farieb aj v tom, že dokáže skvelo kamuflovať škvrny či nečistoty

Minimalistická, ale zároveň ju dokážete ľahko oživiť

Sivá pohovka je ako chameleón – ako sme už spomínali, stačí na ňu umiestniť pár vankúšikov, deku či prehoz a rázom vyzerá inak. Už osvedčenou klasikou je kombinácia sivej, žltej a napríklad bielej, smaragdovo zelenej, pár fialových prvkov alebo prírodného dreva. Ak preferujete skôr jemné pastelové farby, sivú pohovku môžete doplniť napríklad pudrovo ružovým príručným stolíkom či kráľovskomodrou taburetkou. V prípade, že obľubujete skôr vznešené farby a dávate prednosť elegancii, skúste skombinovať sivú sedačku napríklad s fialovou dekou a čiernym kovovým stolíkom. Možno sme až nekoneční optimisti, no akýkoľvek krok so sivou sedačkou urobíte, nikdy nebude krokom vedľa.

Skrýva v sebe kúsok noblesy

Sivá je na prvý pohľad nenápadná farba a práve v tom spočíva jej sila: na nič sa nehrá. Je univerzálna, no zároveň noblesná. Kúzlo spočíva tiež v tom, že sa jej nikdy neprejete. Nejde o žiadneho farebného „kriklúňa“, ktorý vás po čase omrzí. Nejde ani o žiaden trendy výstrelok, sivé sedačky tu budú vždy a nikdy neprídu o svoje čaro. Sú totiž dokonalo nadčasové. Veľkým plusom je, že sivý odtieň sa výborne hodí do obývačky či miestnosti s akýmikoľvek rozmermi. Priestorovo limitovanú izbu nebude opticky zmenšovať a naopak, vo veľkej obývačke nebude pôsobiť strateno ako Alenka v ríši divov. Či už ste nerozhodný, máte radi minimalizmus alebo preferujete nesmrteľnú nadčasovú klasiku, sivá pohovka je to, čo hľadáte.

Sivá je na prvý pohľad nenápadná farba
0 0 vote
Article Rating
Viac článkov
Vyskúšajte zázračný domáci čistič
Všemocný ocot