Tip na minimalistickú letnú manikúru

Tip na minimalistickú letnú manikúru, ktorú si zvládnete urobiť aj doma

Na instagrame aj pintereste sa to hemží bodkami – na nechtoch! Zaujala vás takáto minimalistická manikúra? Nemusíte po ňu chodiť do salónov, zvládnete si ju urobiť aj samy doma. Ako? Prinášame vám jednoduchý postup.

Budete potrebovať:

podkladový lak na nechty – bázu

krycí lak na nechty – priesvitný

farebné laky na nechty v sýtych odtieňoch

citrón

vatovú tyčinku na čistenie uší

Ako na to:

1. Najskôr si dôkladne odlakujte nechty a ruky umyte vodou s citrónom. Nechajte dôkladne vyschnúť, aspoň 30 minút. Ak by ste lak nanášali na vlhké nechty (aj zdanlivo suché), manikúra by vám dlho nevydržala a lak by sa začal olupovať.

2. Nechty nalakujte podkladovým lakom, bázou, a nechajte túto vrstvu opäť dôkladne zatvrdnúť.

3. Pripravte si lak v neutrálnom, no sýtom odtieni, ktorým nalakujete celý necht. Pretrite každý necht dvomi vrstvami a opäť nechajte vyschnúť.

4. Pomocou vatovej tyčinky naneste bodky na miesta, ktoré sa vám páčia. Každú bodku nechajte opäť dôkladne vyschnúť.

5. Toto minimalistické manikúrové dielo pretrite priesvitným lakom, ktorý predĺži trvanlivosť manikúry a užívajte si letné chvíľky s krásnymi nechtami.


TEMPOtip: Takáto úprava nechtov vyzerá výborne nielen na rukách, ale aj na nohách.

Čo robiť, ak sa vám lak olupuje?

Ak sa lak olupuje na špičkách, môže to mať viacero dôvodov – okrem nevhodného zaobchádzania s nalakovanými nechtami (napr. že umývate riad bez rukavíc alebo nechty príliš namáhate), sa môže za tým skrývať aj štiepenie nechtov. Zaraďte do stravy viac semienok – tekvicových, ľanových, doprajte si aspoň 3-krát do týždňa ovsené vločky a konzumujte stravu bohatú na oleje a vitamíny rozpustné v tukoch – A, D, E a K. Prípadne môžete staviť aj na výživové doplnky a preparáty určené priamo na posilnenie nechtov. Rukám a nechtom škodí aj časté umývanie, ktoré je však v súčasnosti nevyhnutnosťou. Doprajte im preto po každom umývaní kvapku krému, ktorú vmasírujete nielen do dlaní a rúk, ale aj do nechtových lôžok. Posilníte tým prekrvenie, nechty budú pevnejšie a aj rásť budú rýchlejšie.

0 0 vote
Article Rating
Viac článkov
Kuskus s červenou šošovicou
Recept: Kuskus s červenou šošovicou a paradajkovou omáčkou