Sfaturi pentru jucăriile montessori ieftine, pe care le puteți găsi și acasă

Tipy na lacné montessori hračky, ktoré nájdete aj doma

Nemusíte míňať celý rodičák za drahé montessori pomôcky zo zahraničných e-shopov. Mnohé z nich si viete vyrobiť aj doma a ak nie, v domácnosti bežne nájdete drobnosti, ktoré deťom pomôžu rozvíjať hrubú a jemnú motoriku aj rozumové zručnosti v súlade s týmto výchovným smerom.

Metlička a lopatka

Deti bavia skutočné predmety viac ako napodobeniny a hračky. Ak si pozriete, koľko stojí v hračkárstve metlička a lopatka a následne sa pôjdete inšpirovať do domácich potrieb, zistíte, že aj tu nájdete menšie verzie, často dokonca z dreva a prírodných materiálov a za oveľa dostupnejšie ceny. Podarujte dieťaťu metličku a lopatku a zapojte ich do domácich prác. Podobne môžete nakúpiť v domácich potrebách aj malé formičky, menší valček na cesto (napr. v cukrárenských potrebách nájdete aj také určené na vaľkanie marcipánu či poťahových materiálov na torty, ktoré výborne poslúžia).

Sitko na cestoviny

Do sitka na cestoviny deti môžu prevliekať suché špagety, šnúrky od topánok alebo kúsky vlny (čo však vyžaduje väčšiu trpezlivosť). Deti bavia aktivity, počas ktorých môžu dokola opakovať rovnaké pohybové a myšlienkové vzorce a tým si utvárať a prehlbovať spojenia neurónov. Snažte sa im do hry čo najmenej zasahovať.

Suché cestoviny

Suché (neuvarené) cestoviny sa dajú použiť na milión spôsobov. Môžete ich lepiť na papier, navliekať na šnúrky, môžete si z nich vyrábať náramky či učiť sa počítať, ak si nakreslíte na papier predlohy a na tie ukladáte určitý počet kolienok či penne. A po hraní ich môžete uvariť a skúsiť, ako lepkavé držia na papieri!

Suché cestoviny

Sklenené misky, voda a kúsky papiera

Obyčajnú hladkú misu z hrubého skla pofŕkajte vodou. Do menšej misky dajte trochu vody a do druhej nasypte farebný papier natrhaný na kúsky. Dieťaťu ukážte, ako papier namočí v malej miske a následne „prilepí“ na veľkú vlhkú misu otočenú hore dnom. Vyzdobiť si tak môžete celú misu rôznymi farbami a po vyschnutí sledovať, ako papieriky postupne odpadávajú.

Rolky z toaletného papiera

Snáď najlacnejšie a najdostupnejšie riešenie ponúka široké možnosti kreatívneho vyžitia. Môžete z nich urobiť tunel či ďalekohľad, ale aj preliezačku pre imaginárne (či skutočné) domáce zvieratko. Odporúčame namiesto klasickej lepiacej pásky použiť pri tvorení papierovú pásku, ktorá sa jednoduchšie trhá a nepotrebujete pri nej používať nožnice.

0 0 vote
Article Rating
Viac článkov
prečo mamičkám pomôžu voľné chvíľky iba pre seba
4 dôvody, prečo mamičkám pomôžu voľné chvíľky iba pre seba