Tipy na najlepšie raňajky do postele

Tipy na najlepšie raňajky do postele

Vyskúšajte tieto tri recepty

Pomalé víkendové ráno, prekvapenie k narodeninám či k výročiu svadby, uzmierenie po hádke… Na raňajky do postele sa vždy dôvod nájde. Vyskúšajte tieto tri tipy na bleskové a výživné posilnenie, vďaka ktorému odštartujete deň s dobrou náladou.

Ovsená kaša „cez noc“

Výhodou tohto receptu je, že kvôli nemu nemusíte skôr vstávať! Všetko si totiž pripravíte večer pred a ráno si už len vychutnávate.

Potrebujete (pre 2 osoby)

1,5 hrnčeka ovsených vločiek, jemných, ideálne v BIO kvalite

hrsť jahôd

2 lyžice orechového masla (mandľové, arašidové…)

2 lyžičky kvalitného jogurtu bez aditív

javorový sirup

Postup:

Vločky nasypte do misy a zalejte horúcou vodou, nechajte chvíľku odstáť. Neskôr primiešajte biely jogurt a orechové maslo. To vám dodá dostatok energie na celé popoludnie. Rozdeľte do dvoch misiek. Navrch pridajte nakrájané jahody a polejte javorovým sirupom. Podľa chuťových preferencií môžete pridať aj iné ovocie.

TEMPOtip: Misky vyberte z chladničky aspoň 10 minút pred servírovaním. Prípadne ich kráto zohrejte vo vodnom kúpeli.

Ovsená kaša

Vajíčka na toaste

Zostal vám starší chlieb a premýšľate, ako ho využiť? Vyskúšajte toasty s vajíčkom. Získate sýte raňajky, ktoré potešia aj mužské polovičky.

Potrebujete:

2 krajce chleba

2 vajíčka

1 lyžica masla

1/2 malej cibuľky

trochu olivového oleja

hrsť strúhaného čedaru

soľ, korenie

Postup:

Na masle krátko opečte cibuľku nakrájanú na kocky. Keď začne rozvoniavať, pridajte našľahané vajíčka so štipkou soli a korenia. Nemieštajte, iba ich jemne špachtľou oddeľujte od dna a pretáčajte. Keď budú hotové, preložte ich do misky a prikryte, aby zostali teplé. Chlebík krátko opečte z jednej strany na olivovom oleji. Otočte a uložte naň vajíčka a posypte čedarom. Nechajte minútku roztiecť a podávajte.

Vajíčka na toaste

Granola s orechovým maslom a jogurtom

Domáca pečená granola je výborná pochúťka, ktorú môžete mať doma stále, pripravenú do zásoby.

Ráno ju stačí iba zmiešať a jogurtom a ozdobiť lyžicou orechového masla, ktoré jej dodá ďalšiu pridanú výživovú hodnotu.

TEMPOtip: Nezabúdajte na pitný režim už od rána. Raňajky doplňte pohárom vlažnej vody. Čistá voda by mala tvoriť základ pitného režimu. Môžete pridať aj trochu pomarančovej šťavy na spestrenie.

Viac článkov
Najviac svojim deťom pomôžete, ak im nebudete pomáhať
Najviac svojim deťom pomôžete, ak im nebudete pomáhať