ako bojovať s akné

Trápi vás akné?

Vyskúšajte týchto 5 domácich receptov

Problémy s pleťou nie sú nič príjemné a žiaľ ani výnimočné. Každá z nás sa snaží bojovať proti akné tými najúčinnejšími prostriedkami a v zúfalosti siahneme aj po najdrahšej kozmetike a popritom zabúdame na osvedčené domáce recepty. Pripravili sme pre vás preto týchto 5 tipov, ktoré dokážu zahrať skvelú muziku za málo peňazí.

Maska z droždia

Mastná pleť je náchylnejšia k tvorbe akné a práve maska z droždia dokáže obmedziť tvorbu mazu, vypnúť a vysušiť pleť a zároveň pôsobí antibakteriálne. Ako na to? Zmiešajte jednu čajovú lyžičku sušeného droždia s trochou bieleho jogurtu a vytvorte hladkú zmes. Naneste si ju na najviac postihnuté miesta a nechajte pôsobiť 15 – 20 minút. Potom si tvár umyte teplou vodou a hneď vzápätí studenou, práve tá uzatvorí póry. Ak nemáte sušené droždie, masku si môžete vytvoriť aj z čerstvého – okrem kvasníc potrebujete aj med a šťavu z citróna. Vytvorte hustejšiu zmes a opakujte rovnaký postup ako pri predchádzajúcej maske.

maska a droždie


Citrónovo-vajíčková maska

Táto maska je skvelá pre každý typ pleti, ktorý trápia vyrážky či akné. Vaječný bielok totiž dokáže výborne vypnúť pleť, zbaviť ju pigmentových škvŕn, čiernych bodiek či jazvičiek. Recept je veľmi jednoduchý – šťavu z polovice citróna zmiešajte s vaječným bielkom. Túto zmes si naneste na tvár a nechajte ju pôsobiť počas celej noci, dajte si pozor, aby sa pri aplikácii nedostala do očí či úst. Ráno si ju stačí zmyť len teplou vodou.

Bylinky môžete piť aj nanášať na pleť

Osvedčeným a tradičným pomocníkom aj v boji proti akné sú bylinky. Ich veľkou výhodou je, že ich môžete aplikovať zvonku aj zvnútra. Napríklad čaj z rumančeku kamilkového, ďateliny, šťava z petržlenu či mätový vývar majú výborné protizápalové účinky. Napríklad čaj z repíku lekárskeho môžete piť, ale aj nanášať na postihnuté miesta. Ďalšou bylinkou, ktorá pomôže otvoriť póry a prečistiť pleť, je šalvia – obklady z nej si prikladajte na pokožku.

bylinky na pleť


Medovo-škoricová maska

Med aj škorica sú skvelým zdrojom antioxidantov a štúdie ukázali, že práve ich aplikácia na pokožku dokáže poraziť akné. Tiež sa však môžete spoľahnúť na výborne antibakteriálne účinky týchto dvoch látok. Masku vytvoríte zmiešaním škorice s medom v pomere 0,5:1, pridať môžete aj trochu nastrúhaného muškátového orechu či šťavu z citrónu. Zmes si naneste na tvár, nechajte účinkovať 15 – 20 minút, opláchnite teplou vodou a celý proces starostlivosti môžete ukončiť bežným pleťovým krémom.

med a škorica


Šťava zo zemiakov

Šťava zo zemiakov dokáže stiahnuť a prečistiť pokožku a zároveň má protizápalové účinky. Ako na prípravu takejto masky? Stačí zemiak nastrúhať, šťavu z neho naniesť na postihnuté miesta tampónom, nechať pôsobiť aspoň 15 minút a potom umyť vlažnou vodou. Ak do zemiakovej šťavy pridáte aj trochu citrónovej, táto zmes vám pomôže v boji proti prigmentovým škvrnám či jazvičkám.

0 0 vote
Article Rating
Viac článkov
Jarný detox pre vlasy
Jarný detox pre vlasy