Začnite s prípravou na leto s cvičeniami

Začnite s prípravou na leto s cvičeniami, ktoré spaľujú tuky

Na jar je ten správny čas si “dať do tela” a spolu s prebúdzaním prírody dať do pohybu aj nás samých. Čím začať? Skákať cez švihadlo, beh, drepy… Kardio cvičenia nám pomáhajú spáliť tuky a zlepšiť metabolizmus. Vybrali sme pre vás tie najefektívnejšie.

Beh na bežiacom páse

Výhodou behu na bežiacom páse je to, že si môžete meniť tempo a tým aj srdcovú frekvenciu podľa želania. Samozrejme, nepredstavujte si pokojný beh, pri ktorom budete pozerať seriál. Najlepším spôsobom, ktorým spálite tuky, je striedať beh s chôdzou. Ideálne je behať 45 sekúnd a potom prejsť do chôdze na ďalších 45 sekúnd. Takto to opakujte 5 až 10 krát vzhľadom na vašu kondíciu.

na bežiacom páse

Skákanie na švihadle

Táto fyzická aktivita má veľa prínosov. Tým najväčším je to, že ňou spaľujete kalórie rýchlejšie ako pri behu. Počas skákania môžete striedať rôzne štýly. Skáčte znožmo, na jednej nohe, na druhej, môžete skákať aj tzv. vajce.

V prípade, že začínate so skákaním na švihadle, odporúčame najprv skákať približne dve minúty s následnou jednominútovou prestávkou. Toto opakujte počas dvadsiatich minút. Neskôr budete schopný skákať 15 minút bez pauzy. Toto cvičenie je nielen dobré na chudnutie, ale aj pre tých čo trpia zadržiavaním vody v organizme. Aby ste dosiahli vytúžené výsledky, je potrebné opakovať aktivitu minimálne trikrát do týždňa.

Burpees alebo angličáky

Je to jednoduchý, ale zároveň veľmi náročný vojenský cvik, ktorým spálite veľké množstvo kalórii. Výhodou tohto cviku je, že ním precvičíte celé telo a môžete si ho kdekoľvek odcvičiť.

Postavte sa a ruky majte vedľa tela. Následne sa dynamicky presuňte do kľuku. Oboma rukami sa dotknite podlahy a nohy vystrite dozadu. Urobte kľuk a pri návrate späť rýchlym pohybom pokrčte nohy a dostaňte ich pred hrudník. Nakoniec z drepu čo najvyššie vyskočte. Na začiatok skúste urobiť tri série po 15 opakovaní, neskôr môžete skúsiť štyri až päť sérií.

Burpees

Drepy

Drepy patria medzi základne a veľmi efektívne cviky. Precvičujú tie najväčšie svalové skupiny, čím sa spaľuje aj značné množstvo tukov. Výhodou drepov je aj to, že existuje viacero variácií a môžete ich v priebehu svojho tréningu obmieňať. Veľkým plusom je to, že si telo bude na svoju regeneráciu čerpať zásoby práve z vašich tukových zásob.

Boxovacie vrece

Poriadne sa vypotiť a zároveň si posilniť hornú časť tela je možné pomocou boxovacieho vreca. Striedavo boxujte ľavou a pravou rukou počas dvoch minút s následnou jednominútovou prestávkou. Neskôr tento čas predlžujte. Boxovanie sa dostanete nielen do formy, ale zároveň si ním vyplavíte endorfíny, hormóny šťastia a budete sa cítiť uvoľnene a oddýchnuto.

V neposlednom rade, výhodou všetkých týchto cvičení je fakt, že sa zbavujete nielen tuku a formujete si postavu, ale zároveň si zlepšujete kondíciu a vytrvalosť.

0 0 vote
Article Rating
Viac článkov
Skúšali ste bazový džús
Skúšali ste bazový džús?